Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları Plaka İle HGS Sorgulama

Plaka İle HGS Sorgulama

0
PAYLAŞ

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen sistem otoban ve köprülerde hızlı ve pratik bir şekilde trafiğe takılmadan geçiş imkanı sunan ücretli bir sistemdir. HGS siteminden yararlanmak içim HGS kart ya da etiketinizi olması gerekir. Bu kart yada etiketi PTT şubelerinden rahatça temin edebilirsiniz. Bu sistem hakkında her türlü işlem ve bilgi internet üzerinden sorgulama sistemleri ile kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İnternet üzerinden  gerçekleştirilen HGS işlemelerinde en çok yapılan işlemlerde en çok yapılan işlemler kredi yükleme işlemleri ve geçiş ihlali durumlarında borç sorgulama işlemleridir. Bunun için HGS online işlemler olarak size vereceğiniz linke girerek HGS sistemleriyle ilgili her türlü işlemi yapabilirsiniz. Oldukça basit ve kolay bir şekilde HGS işlemleri olarak istediğiniz işlemi yapmaya başlayabilirsiniz. HGS sistemlerinde en çok kullanılan sorgulama işlemleri için plaka ile HGS sorgulama yaparak sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl yapıldığı konusunda aşağıda size ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.

Plaka İle HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plaka ile HGS sorgulama işlemi yapmak için online olarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlem ile ilgili linke tıklayarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Plaka ile sorgulama yaparak aracınızın geçiş ihlali olup olmadığını, olduysa geç kalmadan ne kadar borç ödemeniz gerektiğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece ceza işlemleri için geç kalmadan yardım almış olursunuz. Sorgulama işlemi oldukça önemlidir. Çünkü sürücülerin kartlarında bakiye bittiği zaman farkında olmadan geçiş ihlali yapabilirler. Geçiş ihlal, neticesinde en fazla 15 gün süre içinde cezanızı ödemeniz gerekir. Genelde adrese bildiri gelse de bazen bu bildiri ulaşmayabilir ya da geç ulaşabilir. Geç kaldığınız takdirde 10 katı kadar fazla ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bunun için sorgulama işlemi yaptırarak ceza işleminiz olup olmadığını vaktinde öğrenebilirsiniz.

 

HGS Sorgulaması için giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki geçiş ihlali butonuna tıklanır. Karşınıza çıkan plaka numarasını doğru bir şekilde yazarak çubuğu sağa kaydırarak sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada aracınız ile ilgili her türlü ceza ihlal durumları ve süreleri ayrıntılı olarak bildirilir.

PTT Plaka İle HGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK