Ana sayfa Plaka Sorgulamaları Plaka İsim Sorgulama

Plaka İsim Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafikte araç sayısının artmasıyla birlikte trafikte yaşanan yoğunluğa bağlı olarak trafik kaza ve sorunlarının olması olası riskler arasındadır. Trafikte normal akışınızda giderken beklenmedik bir anda aracınızı sollamak isteyen araç size çarpıp kaçarak aracınıza hasar verebilir. Bu durumda hangi aracın size vurduğunu öğrenmek için emniyete başvurduğunuzda aracın tespit işlemleri uzun sürebilir. Aynı durum aracınız park halindeyken vurup kaçan araçlar için de geçerlidir. Emniyet birimleri bazen bu durumlarda yeterli kanıt olmadığı için gerekli yardımı size yapamayabiliyor. Size bu durumlarda yardımcı olmak üzere etkili bir sistem devreye sokulmuştur. Aracın plaka numarasından isim sorgulatma işlemi yaparak aracın kime ait olduğunu bulmanız mümkün olabilir. Bu konudaki mağduriyetlerimizi gidermek adına plaka isim sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Böylece sizin aracınıza çarpıp kaçan araç sahibinin kimliğini öğrenerek mağduriyetinizi giderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken basit ve kolay yöntemler vardır. Bunları size anlatarak bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Plaka İsim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan isim sorgulama işlemi için bu konuda aracın plakasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Plaka numarasını bildiğiniz takdirde gerekli şahısa kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için plaka numarasına dikkat ettikten sonra plaka numarası ile sorgulama işlemi için E-Devlet sistemi üzerinden giriş yapmalısınız. E- Devlet şifresi ile girş yaptıktan sonra aracın plaka numarasını girerek sorgula butonuna basıyorsunuz ve araç sahibinin kimliği hakkında bilgi ediniyorsunuz.

 

Plakadan isim sorgulama yapılırken aracın kimin adına kayıtlı olduğu ile ilgili teknik bilgilere ulaşılır. Buradan aracın kayıtlı olduğu kişinin kimliğinin yanı sıra, aracın sınıfı, modeli, markası, kaza durumu, hakkında yakalama gibi durumlar hakkında da detaylı olarak bilgi edinebilirsiniz.

Sorgulama işlemleri yaparken bu işlemlerin yasal olmadığının da altını çizmek gerekir. Bu konuda en doğru yöntem yasal mercilere baş vurmak olacaktır. EGM’ye gitmiş bile olunsa araç sahibi hakkında bilgi edinilemez. Ancak ulaştığınız isme suç duyurusu yapmanız gerekir. Bu şekilde savcılık aracılığı ile suç duyurusunda bulunarak mağduriyetinizin giderilmesi konusunda yardım talep edebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Plaka İsim Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK