Ana sayfa Plaka Sorgulamaları Plaka Rehin Sorgulama

Plaka Rehin Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç sahibi olmak pek çok kişinin en büyük isteklerinden biridir. Araç sahibi olmak için yüksek bir mebla istenmektedir. Bu parayı ödeyebilmek için de pek çok kişi kredi çekmek için bankalara başvurmaktadır. Banka kredisi çekerek araç sahibi olmaya çalışmaktadır. Bankalar taksitlendirme yöntemiyle araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Banka borcu bitene kadar araç için alım satım işlemleri yapılamaz. Borç bitene kadar araç bankaya ait bir maldır.

Araç alım satımları ikinci el otolarda da olabilir. Satış işlemi noter huzurunda yapılır. Aracın her türlü yasal işlemleri takip edilir. Aracın borcu var mı, cezası var mı, rehin olma durumu var mı gibi bilgiler öğrenilir. Almak istediğiniz ya da satmak istediğiniz araçla ilgili rehin olma durumu olup olmadığını öğrenmek için plaka rehin sorgulama işlemi yaptırmanız gerekir. Böylece aracın rehin olma durumunu öğrenirsiniz.

Plaka Rehin Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Satın alınmak istenen ya da satılmak istenen aracın rehinlik olma durumunu öğrenmek için E- Devlet online resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz. Buradan kolaylıkla plaka rehin sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan araç rehin sorgulama işlemi için bazı yapmanız gereken yollar vardır. Birkaç adımdan sonra sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yazının sonunda yer alan linke tıklayarak plaka rehin sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfaya girdiğinizde kimlik bilgilerinizin doğrulanması sizden istenir. T.C kimlik bilgisi ve E- Devlet şifresi girildikten sonra sisteme giriş yapmış olursunuz. Buradan aracın plaka numarasını girmeniz gerekir. Buradan sağ alt köşede yer alan aracın rehin olma durumunu ifade eden araç mağduriyet durumuna tıklamanız gerekir. Böylece plaka rehin sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Plaka Rehinli Araç Sorgulama İşlemini Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK