Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Plakadan Araç Cezası Sorgulama

Plakadan Araç Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafikte seyir durumunda iken kırmızı ışıkta geçtiniz ve ceza durumunuzu hiç bilmiyorsunuz. Trafik içerisinde hız sınırını aştığınızı düşünüyorsunuz ve ceza yiyip yemediğinizi sizde çok merak ediyorsunuz. Bu tür konularda ceza tebligatı beklemenize gerek kalmamaktadır. Herkesin bildiği gibi trafik kurallarını uygulamaya koymuş olan ve denetimini gerçekleştiren kurum Emniyet Genel Müdürlüğü olarak bulunur. Bu kurum ayrıca araç sürücülerinin hızlı şekilde hizmeti kolayca alabilmelerini sağlamak nedeni ile resmi internet adresinde gelişmelere gitmiş ve sorgulama platformu oluşturmaktadır. Aynı şekilde araçlara ait olan motorlu taşıt vergisi işlemlerini içeriğinde barındırmış olan Gelir İdaresi Başkanlığı da vergi hizmetleri ile beraber araçlara ait ceza sorgulamalarını da bünyesinde barındırmaktadır. Devletin pek çok kurumu ile koordineli olarak çalışmış olan elektronik ortam üzerinde devlet kapısı olarak adlandırılan E-Devlet sistemi de otomobillere dair sorgulamaları barındırmış olan pratik bir uygulamadır.

E-Devlet Plakadan Araç Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Yukarıda adı geçen ve kısaca bilgileri verilen kurumlar üstünden plakadan araç cezası sorgulama işlemi kolayca yapılabilmektedir. Bu kurumlar üstünden plakadan araç cezası sorgulama işlemleri ne şekilde yapılır bu yazımızda kolayca bulabileceksiniz. Bunun yanında açıklama kısmında görsel destekle birlikte sorgulama sayfasına erişim kolaylığı sağlamış olan linkleri de kolayca bulabileceksiniz.

 

GİB Plakadan Araç Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Plakadan Araç Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Daha önce de belirtildiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü ile koordineli şekilde çalışan devlet hizmeti, bünyesinde plaka üzerinde ceza sorgulama işlemini de barındırmaktadır. Bu hizmetten yararlanabilmeniz adına yazımızın son bölümde link yer almaktadır. Bu linki kullandığınız durumda alt bölümde görsel olarak belirtilmiş olan kimlik doğrulama sayfasına yönlendirilirsiniz. Ok işareti ile beraber gösterilmiş olan bölümlere bilgilerinizi yazarak sorgulama uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Sadece E-Devlet üyesi değilseniz sorgulama gerçekleştiremezsiniz. İlk olarak yapmanız gereken PTT şubesine giderek üyelik şifrenizi alabilirsiniz.

EGM Plakadan Araç Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK