Ana sayfa Tüvtürk Sorgulamaları Plakadan Araç Sorgulama

Plakadan Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Plakadan araç sorgulama işlemi günümüz şartları ile birlikte internet üzerinden online olarak E-Devlet sistemi sayesinde birkaç adım ile rahat ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi bünyesinde pek çok işlem online olarak kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca bu sistem ile kurumlarda vakit kaybetmenize gerek kalmadan, sıra beklemeden ve evinizden çıkmadan işlemleriniz dakikalar içerisinde kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Plaka araç sorgulama işlemleri özellikle araç satın alırken alacağınız aracın rehin durumu, aracın hasar kaydı ve aracın kasko bilgileri gibi daha pek çok konunun detaylarına erişim sağlamak için gerçekleştirilmektedir. Çünkü bu gibi durumların herhangi birinin varlığı söz konusu olduğu durumda satış için notere gittiğiniz zaman işleminiz gerçekleşmemektedir. İşlemin gerçekleşebilmesi için aracın üzerinde bulunmakta olan sorunun ortadan kaldırılması istenmektedir. E-Devlet hizmeti ile birlikte plaka bilgileri sayesinde araç hakkında tüm bilgilere önceden erişim sağlayarak noterde oluşabilecek sıkıntıların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. Yazımızı devamında plaka araç sorgulama işlemi hakkında tüm detaylı bilgileri sizlere aktaracağız.

Plakadan Araç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plakadan araç sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için lütfen ilk işlem olarak aşağıdaki kısımda verilmekte olan bağlantı adresine tıklayınız.

  • Açılan sayfa üzerinden kimlik doğrulama aşaması için Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.
  • Bu sayfadaki bir diğer adımda ise sizden T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi site üzerinde belirtilen ilgili alanlara girmeniz istenmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmek için E-Devlet şifresi istenmektedir. Bunun sebebi ise işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlamaktır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzun ardından 2 TL işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifrenize kapalı bir zarf içerisinde sahip olabilirsiniz. Şifrenizi temin ettikten sonra ise işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  • Bilgilerinizi belirtilen alanlara girerek sonrasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız.
  • Tüm bu işlemleri adım adım tamamlayarak plakadan araç sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Plakadan Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK