Ana sayfa Plaka Sorgulamaları Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama

0
PAYLAŞ

İkinci el alımı sıfır araçlara göre daha çok rağbet gören bir durumdur. Bundaki temel neden sıfır araçların daha pahalı olmaları, vergilerinin daha yüksek olmaları gibi sebeplerdir. İkinci el otolar ise daha ucuz olduğu için tercih sebebidir. Ancak ikinci el otolar sıfırlara göre daha çok sorun çıkabilen araçlar olduğu için hasarlı olma olasılığı gibi sorunlar bu araçlar da çıkabilmektedir. Bu amaçla hasar sorgulama işlemlerinin bu araçlar için daha titiz bir şekilde yapılması gereklidir. İkinci el oto satışlarında bazı oto satıcıları da bu işten kazanç elde etmek için usulsüz yöntemlere başvurabildikleri için ikinci el otolar için sorgulama işlemleri daha bir önem kazanmaktadır. Sorgulamaların zamanında yapılmamasından kaynaklanan durumlarda araçların ceza ehliyeti almaları kaçınılmazdır. Bu durumlarla karşılaşmamak için çeşitli yollarla sorgulama işlemi yapabiliriz. Online internet sitesinden, SMS yoluyla gibi yöntemlerle sorgulama işlemlerini rahatlıkla yapabiliriz. Aracın plaka numarasıyla giriş yaparak rahatlıkla hasar sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanacağınız aracın hasar kaydı olup olmadığını anlamak için plakadan hasar kaydı sorgulama işlemi yaparak rahatlıkla aracın hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi birimlerinden biri olan TRAMER sayesinde araç hasar kaydı sorgulama işlemelerini rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Hasar kaydı sorgulama işlemleri için ister online servisleri kullanabilir, isterseniz cep telefonu ile mesaj yolunu kullanabilirsiniz. SMS yoluyla sorgulama yapmak için aracın plaka numarasını öğrenmeniz gerekecektir. Telefonun mesaj kısmına aracın plaka numarası yazıldıktan sonra 5664’e masaj atmanız yeterli olacaktır. 7TL karşılığında olan bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

 

İkinci bir yöntem ise internet üzerinden online olarak hasar kaydı sorgulama işlemi yapmaktır. Bunun için alttaki linke tıklamanız işini kolaylaştıracaktır. Karşınıza çıkan ekranda üç farklı sorgulama çeşidini kullanarak sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Birincisi plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası ile hasar kaydı sorgulamadır. İstenen bilgileri girdikten sonra sorgulamanızı yapabilirsiniz. İkincisi plaka numarası ve vergi kimlik numarası ile giriş yapmaktır. Bir diğeri de plaka ve sürücünün T.C kimlik bilgisi ile sorgulama yapmaktır. İstenen kimlik bilgilerini girdikten sonra sorgulamanızı yapabilirsiniz.

SMS İle Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Online Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK