Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları Plakadan OGS Sorgulama

Plakadan OGS Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet giderek yaygınlaştı ve birçok internet ortamında sunuldu. Bu sebeple insanların birçok işini kolaylaştırır hale getirdi. Bunun faydalarını birçok alanda görmekteyiz. OGS  yani Otomatik Geçiş Sistemi olarak otoban ve köprülerde kullanılan sistemle ilgili  bilgi almak istediğimiz konularda ise internetten basit sorgulama ya da arama işlemleri yaparak bazı bilgilere erişebiliyoruz. OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) yaşamımıza girdiği günden beri internet odaklı sistem olarak farklılığını ispatlamaktadır. Otomatik Geçiş Sisteminden yararlanmak için çip etiketiniz ya da kartınız olmaktadır. Geçişlerde bu çip okunmakta ve ücreti kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. HGS geçişlerinde yüzde 20 indirim de uygulanmaktadır. Bakiye yetersiz olduğunda ya da başka bir geçiş sistemine ait olan yerden geçtiğinizde ceza ihlali yapmış olursunuz. Plakanız üzerinden cezalar yazılır. Bu cezaları sorgulamak için plakadan OGS sorgulama olarak sorgulamanız yaptırabilir ve ne kadar cezanız olduğunu ne kadar sürede ödemeniz gerektiğini bu sorgulama işlemi neticesinde rahatça öğrenebilirsiniz.

Plakadan OGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan sorgulama işlemleri OGS geçişleri sırasında ceza ihlali durumlarında genellikle uygulanan b ir sorgulama işlemidir Bu işlem ile abonesi olduğunuz HGS kartınızla ilgili her türlü bilgilere ulaşabilirsiniz. Ceza ihlali neticesinde ne kadar ceza aldığınız, hangi tarihte ceza aldığınız, ne kadar süre içinde cezanızı ödemeniz gerektiğiniz yazılmaktadır. Tüm ceza işlemleri hatalı geçişler sırasında plaka üzerinden yazıldığı için sorgulama işlemleri de plaka üzerinden yapılmaktadır.

 

Plaka üzerinden sorgulama işlemi için OGS internet plaka sorgulama sayfasına giriyorsunuz. OGS- KGS Geçiş İhlali Sorgulama yazarak sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfada sorgulama yapmak istediğiniz aracın plaka numarasınız yazmanız yeterlidir. Aracın plaka numarasını yazdıktan sonra sorgula diyorsunuz ve ceza ihlali ile ilgili aracınız üzerinden tüm bigiler karşınıza çıkıyor.

Araç Geçiş İhlali Sorgulama İşlemleri size zamanında borcunuzu ödemeniz konusunda yardım eder. Vaktinde cezanızı ödediğiniz için hem 10 kat ceza ödemekten kurtulursunuz hem de zamanında cezanızı ödediğiniz için 100 de 25 ödeme indiriminden yararlanmış olursunuz. Böylece ceza işlemlerinizi sıkıntı çekmeden en olumlu şekilde halletmiş olursunuz.

Plakadan OGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK