Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Plakadan Sigorta Sorgulama

Plakadan Sigorta Sorgulama

0
PAYLAŞ

Pek çok alanda kafamıza takılabilecek soruların cevabını ya da öğrenmek istediğimiz pek çok şey ile ilgili bilgileri çok kolay bir şekilde internet üzerinden kolayca alabiliyoruz. Daha çok yeni sorgulama uygulamaları ile beraber pek çok farklı konuda sorgulama uygulaması yaparak bilgi sahibi olabiliriz. Araç alım satımları sırasında en fazla başvurulan yöntemlerden bir tanesi de sorgulama işlemidir. İstatistikler de gösterildiği gibi araç sorgulamaları internette araçlar ile ilgili olarak en fazla işlem yapılan alandır. Bunun nedeni ise sıfır bulunan araçların fiyatlarının el yakması nedeni ile insanlar ayağını yerden kesebilecek aracı 2. el almak zorunda kalmaktadır. Piyasa üzerinde ikinci el araçların yığınla yer alması ve satıcıların da en pahalıya elden çıkarma çabaları bu alanda alıcıları daha da sıkıntıya sokabilmektedir. Tüm özelliklere sahip bulunan bir aracı çok farklı fiyat seçenekleri arasından bulabiliyorsunuz. Bu durumda alıcı olarak şüpheye düşmeniz durumunda acaba almak istediğim otomobil neden diğerlerine göre daha ucuz ya da pahalı? Bu soru işaretlerine cevap bulabilmek ve doğru olanı tespit edebilmek amacıyla oluşturulan sorgulama uygulamaları bizlere almak istediğimiz cevapları verebilmektedir. Özellikle sorgulama uygulamalarının plakadan yapılıyor olması da bu alanda işimizi daha da kolay hale getirmektedir. Plakadan her türlü sorgulama uygulamasını anında yapabiliyoruz. Özellikle de sigortası yer almayan 2. el araçların, sigortaları var diye satın almak isteyen kişilere satan satıcıların, ruhsat işlemlerinden sonra sigortasının yer almadığı ortaya çıkınca pek çok sorun yaşanmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumların tam anlamı ile önüne geçmek amacıyla plakadan sigorta sorgulama yapılması gerekir.

Plakadan Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bir aracın tam olarak ömrünü belirleyen, muayenelerinin düzenli durumudur. Araç muayenesi bu konuda önemsenmesi gereken en önemli durumdur. Hem sürücü konusunda hem de trafiğin güvenliği konusunda araçların periyodik ve yıllık muayenelerinin düzenli yapılması gerekmektedir. Bu yüzden yeni bir araç satın alındığı zaman ise ilk olarak muayenesi yapılır. Araç üstünde oluşacak hasar ya da sorunlar için de araç sigortaları yapılmaktadır. Araç sigortası kaza kaynaklı ya da kaza kaynaklı olmayan oluşabilecek hasar problemlerini gideren bir olaydır. Araçlarınıza araç sigortası yaptırmanız durumunda ise olumsuz koşullar içerisinde size destek olacak bir kuruluşun güvencesi ile rahatlayabilirsiniz. Bunun için araçların muayenesinden sonra gerekli yer alan bilgiler oluşturulan sigorta poliçesine kayıt edilir. İstediğiniz zaman dilediğiniz araç ile ilgili sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda tek bilmeniz gereken aracın plaka numarasıdır. Tramer aracılığı ile plakadan sigorta sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Plakadan sigorta sorgulama gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken ise alt kısımda verilen linke tıklamanız. Ardından karşınıza aşağıda resimde görülen ekran gelmektedir.

 

3 farklı sorgulama durumu ile karşılaşacaksınız. Bunlardan istediğiniz bir tanesi ile işlem yapabilirsiniz. İlk olarak ‘plaka ve TC kimlik numarası ile sorgulama işlemi’ ile sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sahip olduğunuz aracın plakası ve TC kimlik numarası girilerek doğrulama kodu da girilerek ‘ara’ butonuna basılarak plakadan sigorta sorgulama işlemleri tamamlanmaktadır.

Diğer bir plaka üzerinden sigorta sorgulama seçeneği ise ‘plaka ve vergi kimlik numarası ile sorgulama’ uygulamasıdır. Bunun için ise plaka ve vergi kimlik numarası sırasıyla girilmesi gerekir. Daha sonra doğrulama kodu da doğrulanmakta ve ‘ara’ butonuna basılarak işlem tamamlanmaktadır.

Son seçenek ise sigorta bilgileri ile birlikte sorgulamadır. Bunu yapabilmek için sigorta şirketi seçilmesi gerekir. Daha sonra acente numarası, poliçe numarası, yenileme numarası da girilir. Son olarak ise doğrulama kodu da doğrulanarak ‘ara’ bölümüne basılır ve işlem tamamlanır. Tüm bu sorgulama uygulamaları ile plaka üzerinden sigorta sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Plakadan Sigorta Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK