Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Plakayla Ceza Sorgulama

Plakayla Ceza Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafikte seyir durumunda iken mecburiyetten ya da farkında yer almadan kural ihlali yapabiliriz. Trafik polisleri trafik akışına yetişmekte yetersiz kalabildiği için destek amaçlı şekilde yenilikler yapılmıştır. Mobese kameraları ile beraber radarlar cezalandırma sırasında aktif olarak kullanılmış olan teknolojik aletler olarak bilinir. Durum bu şekilde iken araçların cezalandırılabilmesi adına kimlik tanımlaması sadece araçların plakası yardımı ile yapılmaktadır. Bu cezaların hangi sürede nasıl yendiğini fark etmediğiniz durumlarda ceza erken ödeme imkânını da kaçırabilirsiniz. Bu durumu yaşamamak adına plaka üzerinde ceza sorgulama uygulamasını kullanmamız oldukça önemli olmaktadır. Plakadan ceza sorgulama uygulaması birkaç kurum ve birkaç uygulama yardımı ile yapılabilmektedir. Bu yazımız içerisinde bu işlemlerin neler olduğunu bulmakla beraber uygulamalı şekilde ayrıntılı bilgiye de sahip olabilirsiniz. Plakayı kullanarak ceza sorgulama uygulamasını gerçekleştirdiğimiz kurumları sıralanması gerekirse Gelir İdaresi Başkanlığı, E-Devlet kapısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü olarak bulunur.

GİB Plakayla Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Gelir İdaresi Başkanlığı Plakayla Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Kuruma bağlı şekilde İnternet Vergi Dairesi, Motorlu Taşıt Vergisi sorgulama işlemi ve ödeme hizmeti ile beraber trafik cezası sorgulama işlemini birleştirmektedir. Bu sayede kişilere büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Kurum üzerinden trafik cezası uygulaması adına araç plakasıyla mümkün olmaktadır.

E-Devlet Plakayla Ceza Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Plakadan ceza sorgulamasını gerçekleştirmeniz adına yazımızın son bölümde bulunan linki kullanmanız gerekmektedir. Bu link sizi alt kısımda resimde de yer aldığı gibi araç plakasıyla beraber sürücü bilgilerinin tam olarak doldurulması gereken güvenlik sayfasına yönlendirilmektedir. Bu sayfa üzerinde ok işareti ile gösterilmiş olan kısımları doğru şekilde doldurduktan sonra sorgulama uygulamasını yapabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Plakayla Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü ile beraber ortak şekilde yürütülen online hizmetler menüsünde plaka üzerinden ceza sorgulama işlemi de yer almaktadır. Bu uygulamayı kullanabilmeniz adına yapmanız gereken bağlantı linki kullanmanız gerekir. Bu link sizi E-Devlet sistemi aracılığı ile internet üzerinden kimlik doğrulaması yapmanız gereken güvenlik adresine götürmektedir. TC kimlik numaranız ile beraber E-Devlet şifrenizle sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa PTT şubesinden temin edebilirsiniz.

EGM Plakayla Ceza Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK