Ana sayfa PTT PTT APS Sorgulama

PTT APS Sorgulama

0
PAYLAŞ

Acil olarak iletilmesi gereken postalara tüm vatandaşlarımızın ihtiyacı olabiliyor. Bunun için de ülkemizde birçok kargo şirketleri mevcuttur. Bu yazımızın içeriğinde bu kargo sistemlerinden birisi olan APS sisteminin nasıl çalıştığını ve PTT APS sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı sorularına cevaplar vereceğiz.

APS Nedir?

Acele Posta Servisi yani kısa ismi ile (APS) PTT’ye ait bir sistem ile çalışır ve bir çeşit posta hizmetidir. Bu sistem size ait olan kargonuzun en hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlamak amacı ile uzun süre önce PTT tarafından kurulmuştur. Bu servis adıyla gönderilen herhangi bir eşya Acele Posta Gönderisi yani kısaca APG denilen bir sistem ile gönderilmektedir.

 

Hangi Postalar APG Değeri Taşır?

Ülkemizde yani yurtiçinde mektup veya kargo olarak gönderilebilen ortalama 30 kg ağırlığındaki tüm maddeler APG olarak istenilen yere kolayca gönderilebilir kargo veya mektupları ise APS sistemi ile kolayca gönderebilirsiniz.

APS Sistemi Gönderi Süresi Ne Kadardır?

İstediğiniz bir adrese göndermiş olduğunuz mektup ve kargoların süresinin ne kadar olduğunu sorgulamak için bu yazımızın içeriğinde anlatacağımız bilgiler işlem yapmanız için yeterli olacaktır. Öncelikli olarak yapmanız gereken bu yazının sonunda bulunan ve sizlere APS gönderi süresi sorgulama bağlantısı olarak vermiş olduğumuz linki tıklamanız gerekmektedir. Bu linki tıkladığınızda bağlantı olarak karşınıza PTT’nin resmi internet web sitesi çıkacaktır ve buraya bağlandıktan sonra karşınıza aşağıdaki bulunan görsele benzer bir sayfa çıkacak ve aşağıda sizlere vermiş olduğumuz “Çıkış İli” ve “Varış İli” seçeneklerini sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek ortalama kargonuzun ne kadar süre içinde size ulaşacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

APS Gönderi Süresi Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

PTT APS Sorgulama nasıl yapılır?

Yazımızın devam kısmında sizlere göndermiş olduğunuz mektuplar veya kargonun sisteme baktığınız anda nerede olduğunu ve bu kargoyu nasıl takip edebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle yapmanız gereken bu yazımızın son kısmında bulunan PTT APS sorgulama işlemi için vermiş olduğumuz bağlantı linkine bir kez tıklayınız. Bu işlemin devamında PTT’nin resmi internet sayfasına yönlendirilecek daha sonra karşınıza aşağıdaki görselde bulunan sayfa gibi bir sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfa üzerinde yapmanız gerekenler sırasıyla;

  1. Barkod numaranızı “Barkod Numarası” adlı kutucuğa girmeniz. “Güvenlik Resmi” adlı kutucuğa size ait olan güvenlik şifresini giriniz. Son adım olarak “Sorgula” butonunu bir kez tıklayınız.

PTT APS sorgulama işlemlerinizin sonunda size ait olan mektup ve kargoyla göndermiş olduğunuz postanın sisteme girdiğiniz süre içinde bu kargonun nerede olduğu hakkında bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Size ulaşan kargoyu alabileceğiniz saatin tahmini süresi de sistemde belirtilmiştir.

PTT APS Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK