Ana sayfa PTT PTT Hesap Kontrol

PTT Hesap Kontrol

0
PAYLAŞ

Günümüzde yoğun bir şekilde artan bankalar ve bu bankaların vermiş olduğu hizmetlere dayalı olarak bu sektörde yoğun bir rekabet olmaktadır. Fakat her zaman vatandaşlar en az hesap işletimi olan bankaları tercih etmektedirler ve işlemlerini bu bankalar aracılığı ile online olarak yapabilecekleri teknolojik bir sistem sunan bankalar ile iş birliği yaparak işlemlerini yapmaktadırlar. Bu manada kurumsallığı ve çalışma prensibi ile akla gelmekte olan ilk banka ise PTT Bank’tır.

PTT Bank tıpkı bir özel banka türünde sizlerin tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için diğer bankaları aratmadan ve hesap işletim ücretini de minimum düzeyde olması ile birlikte vatandaşların tüm sempatisini kazanabilmiştir. Eğer sık sık para transferi yapıyorsanız PTT Bank tam da size göre bir hizmet türü sunmaktadır. Bu hizmetten faydalanabilmek isteyen vatandaşların yapması gereken işlem ise oldukça basit ve kolaydır. PTT Bank ismi altında bir hesap açarak istiyorsanız bunun için öncelikli olarak bulunduğunuz ilde size en yakın olan PTT şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

PTT yetkilileri sizlere bir form vereceklerdir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız sizlerin hesabının oluşturulmasına sürat kazandıracaktır. Bu formu doldurduğunuzdan dolayı sizlerin hesap oluşum süresi kısa bir sürede oluşacaktır. Daha sonrasındaysa bu formu yetkililere teslim etmeniz gereklidir. Bu işlemlerden sonra yetkililerin belirtmiş olduğu süre içinde sizin PTT bank kartınız yine başvuruda bulunmuş olduğunuz PTT şubesine gelecektir. Almış olduğunuz PTT kart ile birlikte PTT ATM’sinin bulunmuş olduğu her yerden tüm para alışverişlerinizi yapabilirsiniz ve PTT hesap kontrolünün takibini istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

 

PTT Hesap Kontrol Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer PTT bünyesinde bir hesabınız varsa o zaman siz de PTT hesap kontrol etme işlemini gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bu işlem türü PTT müşterilerinin hesap durumlarını öğrenmek ve havale yapabilmek için sık sık kullanmış olduğu bir işlem türüdür. PTT hesap kontrolü yapabilmek için her zaman çok yakınınızda bir PTT ATM’si olmayabilir.  Sizler gerek yoğun iş temposundan dolayı gerek özel işlerinizin meşguliyetinden dolayı ATM’lere gitmeye vaktiniz olmayabilir. Hangi sebepten dolayı olursa olsun sizlerin bu sıkıntısını çözecek bir adım atan PTT Kurumu vermiş olduğu hizmetler ile birlikte daha sık tercih edilen bir kurum olmaya devam etmektedir. Son on sene içerisinde hızlı bir şekilde çağ atlayan teknoloji yüzünden artık insanlar saatlerini verdiği işlemleri oturdukları yerden bir kaç dakika içerisinde kolayca yapabilmektedir. Önceki zamanlarda bu işlemleri yapabilmek için saatlerce kurum önlerinde oluşan uzun kuyruklarda yerinizi almanız mecburi idi. Günümüzde ise hızlı bir şekilde gelişen ve hala gelişmeye devam eden teknolojiye kayıtsız kalmayan PTT Kurumu tüm müşterilerine birinci kalitede hizmet vermektedir. PTT bu vaadini de oldukça teknolojik bir sisteme sahip olarak gerçekleştirmektedir. PTT hesap kontrolü yapabilmek için artık hiç bir PTT şubesine veya ATM’sine gitmenize kesinlikle gerek kalmamaktadır. İşlem yapabilmek için hesabınızı oluşturduktan sonra internet bağlantısı olan herhangi bir akıllı cep telefonu ile veya bir bilgisayardan PTT resmi web sayfasına girmelisiniz. Karşınıza çıkacak olan sayfanın sağ üst köşesinde yer almakta olan online işlemler adlı butona tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Bu şekilde hesabınızın internet üzerinden online işlemlere açılmasını sağlayacak ve kolay ve pratik bir şekilde işlem için hazırlığınızı yapabileceksiniz. Daha sonra karşınıza açılan hizmetler karşılığında internet bankacılığı butonuna tıklayınız. Ve daha sonra hesap numaranız ve diğer bilgileriniz ile birlikte internet bankacılığına girişinizi yapabilirsiniz. Sonrasında bu sistem üzerinden PTT hesap kontrolünüzü ve diğer para ile ilgili işlemlerinizi kontrol edebilirsiniz. Hatta yine bu sistem üzerinden tüm para işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu sistem üzerinden PTT hesap kontrolü için girmiş olduğunuz PTT resmi internet bankacılığına ulaşım sağlamak için Türkiye’nin her yerinden 7/24 giriş yapabilirsiniz. Günümüzde bu işlem tüm PTT müşterileri için ücretsiz olarak servis edilmektedir. İnternet bağlantısı olan her yerden akıllı cep telefonları ile veya bilgisayar ile PTT hesap kontrolünüzü gerçekleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK