Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları PTT HGS İptali

PTT HGS İptali

0
PAYLAŞ

Yaklaşık dört yıldır hayatımıza giren HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi pratik ve hızlı bir şekilde sürücülere geçiş imkanı sağladığı için sürücüler açısından olumlu sonuçlar doğurmuştur. Bu geçiş sisteminin özelliği trafiğe takılmadan hızlı bir şekilde sakin olan otoban ve köprülerden sürücülerin geçişini sağlamaktır. Ücretli olan bu sistemde nakit para yerine araçların camlarına yapıştırılan çip ya da kartlar bulunur. Böylece geçiş sırasında beklemek durumunda kalmazsınız. HGS ile ilgili işlemler genellikle kolay bir yöntem olan internetten yapılsa da pek çok kişi de PTT yoluyla da işlemlerini gerçekleştirmeyi tercih etmektedir. Ptt en güvenilir yol olarak bilinir. PTT ile HGS işlemleri yapıldığı gibi PTT HGS İptal işlemleri de PTT aracılığı ile yapılabilmektedir. PTT HGS iptal işlemleri nasıl yapılır sizlere anlatmaya çalışacağız.

PTT HGS İptali Nasıl Yapılır?

Bu sistem genellikle aracınız satacağınız zaman ya da başkasına aracınız devredeceğiniz zaman yapılır. Birçok kişi bu zamanlarda bu işlemi sık tercih etmektedir. Aracınızı alırken de satarken de bu işlemi yapmanız gerekir. Böylece eski sürücünün HGS aboneliği sonlandırılarak yeni sürücü için abonelik başlatılır. Eğer bu işlemler yapılmazsa eski araçta olan tüm borçlar ve cezalar yeni sürücüye geçmiş olur. Bu mağduriyeti yaşamamak için HGS iptal işlemlerinizi yaptırmanız çok önemlidir. Bunun için hemen en yakın PTT şubesine giderek HGS kartınızı iptal ettirmek için talepte bulunabilirsiniz. Gerekli yönlendirmeyi yetkili kişiler yapacaktır. Dilekçe yazılıp imzalandıktan sonra iptal işleminiz tamamlanır. İptal işleminde sadece HGS kartınızı değil kartta bulunan kredinizin de iadesi konusunda talepte bulunabilirsiniz. Ne kadar miktar varsa hesap edilir ve ödenmesi gereken ücret için ödeme yapılır. Fakat ödeme hemen olmayabilir. Bir aya kadar bu işlem uzayabilir. Bunun için ödemenizin yapılması için şubeyi arayıp kontrol etmenizde yarar vardır.

 

HGS aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz süre içinde yeni bir abonelik başlatmak için de başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni abonelik işlemleri için de PTT şubesine başvurarak abone olmak için başvuru yapmanız gerekir. Eski karttaki ödemelerin iade edildiğinden emin olduktan sonra yeni HGS aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK