Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları PTT HGS Kart

PTT HGS Kart

0
PAYLAŞ

Hızlı Geçiş Sistemi ile bilinen HGS sürücülerin trafik akışında etkili bir yol bulmak için tercih ettikleri sistemlerinden biridir. Yoğun trafik sıkışıklığının önüne geçmek ve sürücüler için daha kolay bir geçiş imkanı sağlamak için dört yıldır bu sistem uygulanmaktadır. Otoban ve köprülerden ücretli olarak geçiş yapmanızı sağlayan bu sistem ile trafiğe maruz kalmadan kolay bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz HGS geçişlerinde kullanmak üzere kart ya da aracın camına yapıştırılan etiketlerden yararlanılır. HGS geçişlerinizde kartı yada etiketi kullanarak geçişlerinizi yapabilirsiniz. Ücretler kredi kartınıza yansıyarak buradan ücret kesilmektedir.

HGS geçişlerinde kullanmak üzere pek çok sürücü etiket yerine kartı tercih etmektedir. Kartı istediğiniz araçta kullanabilirsiniz. Etiketi ise yalnız kendi aracınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca etiketin yıpranması halinde etiket okunmayabilir ve geçiş ihlali yapmış olabilirsiniz. Bu açıdan kart kullanımı daha avantajlı bir kullanımıdır. HGS geçişlerinde kullanmak üzere kartınızı PTT den alabilirsiniz. PTT HGS kart nasıl alınır gelin bu konuda sizi aydınlatmaya çalışalım.

PTT HGS Kart Nasıl Alınır?

 

HGS işlemlerinde kullanmak üzere kart almak için en çok tercih edilen yollardan biri HGS ile anlaşmalı bankalardan kartınızı temin etmenizdir. Banka hesabınız varsa kolayca bu yolla kartınızı temin edebilirsiniz. Kartınıza otomatik ödeme talimatı verince HGS kartınızı geçişlerde kullanabilirsiniz. Ücretler kartınıza yansır ve buradan kesinti yapılır. Akaryakıt istasyonları da kart alınabilecek diğer seçenektir. Shell ve Opet istasyonlarından 15 TL karşılığında HGS kartınızı alabilirsiniz.

PTT ile HGS kartı satın alma da son olarak HGS kartı satın almak için tercih edilen yollardan biridir. En yakın PTT kuruluşuna giderek abonelik açtırabilir ve HGS kartınızı buradan yine 15 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Güvenilir bir yol olarak bilinen PTT kuruluşuna TC kimlik numaranızı alarak abone olabilirsiniz. Bunun için kart talebinde bulunmanız yeterlidir. Parasını ödeyerek kartınızı alabilirsiniz. Kartınızı satın aldıktan sonra dolum yapmanız gerekir. Bir ay kadar bu dolumdan yararlanabilirsiniz. Dolum ücretleri aracın sınıfına göre

  • Birinci sınıf araçlardan 30 TL
  • İkinci sınıf araçlardan 37.50 TL
  • Üçüncü sınıf araçlardan 53 TL
  • Dördüncü sınıf araçlardan 67.50 TL
  • Beşinci sınıf araçlardan 81. 50 TL dolum ücreti alınır.

BİR CEVAP BIRAK