Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları PTT HGS Yükle

PTT HGS Yükle

0
PAYLAŞ

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen sistem otoban ve köprülerde hızlı ve pratik şekilde sürücülere geçiş imkanı sağlayan bir sistemdir.  Bu sistem sayesinde sürücüler yoğun trafiğe takılmadan ve bekleme yapmadan geçebilecektir. OGS VE KGS gibi sistemlerine göre daha etkili olan bu sistemle sürücülere trafikte kolaylık sağlanmaktadır. HGS sistemiyle sürücüler diğer geçiş sistemlerindeki gibi dur bekleme işlemine maruz kalmadan kolayca geçebileceklerdir. Ücret anlık olarak tahsil edildiği için sürücüler beklemek durumunda kalmazlar. HGS den yararlanmak için HGS kartı ya da etiketinizin olması yeterlidir. Bu kartı ya da etiketi akaryakıt istasyonlarından, HGS ile anlaşma yaptığınız bankalardan ya da güvenli bir yer olan PTT kurumlarından temin edebilirsiniz. Kart satın aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken noktalardan biri kartta ya da etikette bakiye durumunun yeterli olmasıdır. Bakiye yetersiz olduğunda kartı ya da etiketi kullanırken geçiş yapabilirsiniz fakat ceza ihlali ile karşılaşırsınız. Bu ceza ihlali için geçerli olan ceza ücreti plakanız üzerinden aracınıza yansır. 15 gün içinde ceza için belirtilen ücreti ödemediğiniz takdirde 10 kat kadar para cezası ödemek durumunda kalırsınız. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için HGS kartınıza yükleme yapabilirsiniz. Bunun için PTT HGS yükle  ile kartınıza yükleme yapabilirsiniz.

PTT HGS Yükle İşlemi Nasıl Yapılır?

 

PTT HGS Yükleme işlemi şimdi seri bir şekilde yapılmakta ve bunun sonucunda kartı ceza işlemlerine gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Bunun için yüklemenizi kart üzerinden yapacaksanız PTT HGS yükle linkine girerek karşınıza çıkan kısımdan plaka ya da TC ile giriş yapabilirsiniz.

Örneğin plaka numarası ile giriş yapacaksanız aracınız plaka numarasını girdikten sonra kart bilgileri ekrana gelir. Burada da bilgiler eksiksiz şekilde doldurulur. Kart dolum ücreti de istediğiniz kadar girildikten sonra işlem tamamlanır.

İnternet dışında kart yüklemenizi PTT şubelerine direk giderek te yapabilirsiniz. Sizin için en yakın PTT kuruluşuna giderek kartınızı kolayca doldurabilirsiniz. Burada çalışan yetkili kişiler bu konuda size yardımcı olacaktır. Gerekli bilgileri yetkiliye verdikten sonra kartınızı buradan da yükletebilirsiniz.

PTT HGS Yükleme İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK