Ana sayfa PTT PTT Kargo Gönderi Takip No

PTT Kargo Gönderi Takip No

0
PAYLAŞ

Çok eski zamanlardan beri tüm dünyada olduğu gibi devlet eliyle yürütülen postacılık sistemi bizim ülkemizde de hizmet vermektedir. PTT kısaltması ile çok köklü bir geçmişe dayanan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü faaliyetlerini ülkemizde devlet eli ile gösteren bir posta kurumudur. PTT Kurumu ülkemizde eski zamanlardan bu yana mektup veya evrak taşıma işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu süre içinde gelişen toplum ve gelişen sistemler ile PTT büyümüş ve daha farklı olan konularda vatandaşlara etkinlik sağlamıştır. Bu konulardan biri de sürekli vatandaşların kullanmış olduğu kargo hizmet sistemidir. PTT vatandaşlara uzun süreden beri kargo hizmeti de sağlamaktadır.

PTT Kargo, 2008 senesinde PTT bünyesinde aktif hale getirilmiştir. PTT uzun süreden bu yana ülkemizde kargo taşımacılığı yapan firmaların arasında en uygun ve en sağlıklı şekilde bu görevi yerine getirerek hizmet veren kurumlardan biri haline gelmiştir. Kargo taşımacılığının yapılma şekli kargonun gidecek olduğu uzaklığa göre ve kargonun ağırlığına göre belirlemektedir. PTT bu taşımacılığı yaparken, bazı özel durumlar da PTT bünyesinde ortaya çıkarmıştır. PTT bünyesinde VIP taşımacılık ve ödeme koşullu kargo hizmeti gibi kargo hizmetinde çeşitlilik bulunmaktadır. PTT bünyesinde Kargo hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, tüm gönderilerini e-mail, sms ve online internet hizmetleri gibi bazı interaktif ve sanal ortamlardan da takip edebilme imkanını elde etmişlerdir. Bu yazımızın içeriğinde internet kullanılarak PTT Kargo Gönderi Takip Numarası ile kargo takibi ne şekilde yapılır ve hangi yollar ile en sağlıklı sonuçlara ulaşılır bu konular hakkında bilgiler vereceğiz.

PTT Kargo Gönderi Takip No Nedir ve Takip Nasıl Yapılır?

 

Kargo taşımacılığı yapmakta olan şirketler, gelişmekte olan interaktif ortam uygulamalarını sürekli kullanarak vatandaşların işlemlerini hızlı bir şekilde yerine getirmektedirler. Bu şekilde kargo firmalarıyla taşımacılık hizmetlerini kullanan tüm vatandaşlar gönderdikleri veya beklemekte oldukları kargoların nerede olduğunu ve ne zaman gönderi yapılan yerden çıktığını ve ne zaman kendisinin eline ulaşabileceği bilgilerine kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler. PTT Kargo Gönderi Takip Numarası ile gönderdiğiniz veya size gönderilmiş olan bir gönderinin nerede olduğunu kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. PTT Kargo Gönderi Takip Numarasını gönderiyi vermiş olduğunuz PTT şubesinden alacağınız belge ile ulaşabilirsiniz. Bu şekilde online olarak internet üzerinden göndermiş olduğunuz veya size gelecek olan gönderinizin yola çıkıp çıkmadığını ve varacağı yere ne zaman ulaşıp ulaşmadığını göreceksiniz. Gönderinizi verdikten sonra gönderi takibinizi PTT Kargo Gönderi Takip Numarasını kullanarak takibinizi nasıl ve nereden yapabilirsiniz? Bunun için yazımızın devam kısmında bahsedeceğimiz yolları adımlarına uyarak kolayca bu bilgilere ulaşabilir ve işlemlerinizi güvenli bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Bu seçeneklerden birisi de PTT’nin kendi resmi web sitesini kullanarak PTT Kargo Gönderi Takip Numarası ile gönderi takibi yapabilir veya bu sistem üzerinden geliştirilmiş interaktif ortam uygulaması olan e-devlet sistemini kullanarak PTT Kargo Gönderi Takip Numarası ile gönderi takibi yapma seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

  1. PTT İnternet Sitesi Üzerinden Gönderi Takibi

İlk olarak PTT resmi internet web sitesi üzerinden vatandaşlara sunduğu bir hizmet olan PTT kargo takip sorgulama işlemi ile PTT Kargo Gönderi Takip Numaranızı kullanarak gönderi takibinizi güvenli bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Kolayca yapılabilecek bir işlem olan bu işlemi kullanarak kargonuzun nerede olduğunun hakkında adım adım takibini yapabilirsiniz. Bunun için yazımızın son kısmında vermiş olduğumuz kurum linkine tıklamanız ve burada sizden istenilmekte olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli kutucuklara doldurarak SORGULA seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde yapılan işlem ile gönderi takibinizi kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

PTT Kargo Gönderi Takip No ile Gönderi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

  1. E-devlet Sistemi Üzerinden PTT Kargo Gönderi Takip No ile Gönderi Sorgulama

PTT Kargo Gönderi Takip Numarası kullanarak kargo takibinizi kolayca yerine getirebilirsiniz. Bu işlemi yapmak istiyorsanız yazımızın devamında vermiş olduğumuz linke tıklayarak E-devlet sistemine girip işleminize başlayabilirsiniz. Fakat e-devlet sistemine giriş yapabilmek için bazı şartlar gereklidir. Bu şartlardan birisi de e-devlet şifresine mutlaka sahip olmanızdır. Bu sistem üzerinden E-devlet şifreniz olmadan kargo takibi yapabilmeniz mümkün değildir. E-devlet şifresi almak istiyorsanız size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında E-devlet şifresi edinebilir ve sisteme bu şekilde giriş yapabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak sisteme giriş yapabilir ve sistemde sizden istenilen ve mutlaka gerekli olan “Barkod Numarası” ve “Güvenlik Resmi” boşluklarını da eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra SORGULA yazan seçeneğe tıklamanız gereklidir. Bu şekilde yaptığınız işlemler sayesinde gönderi takibinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet PTT Kargo Gönderi Takip No ile Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK