Ana sayfa PTT PTT Maaşları

PTT Maaşları

0
PAYLAŞ

Yıl içinde devlet kurumlarına binlerce personel alımı yapılmaktadır. Vatandaşlar artık iş imkanlarını sadece bir maaş olarak görmek değil aynı zamanda iş imkanı maaş dışında sağlamış olduğu güvenceleri de oldukça fazla önemsemektedir. Bu manada halk tarafından devlet kadroları oldukça iyi bir çalışma alanı olarak görülmektedir. PTT bu konumda oldukça geniş kapsamlı ve eski bir kurumdur. Her yıl kendi bünyesine binlerce memur alımı sayesinde birçok kişi için devletin bu kadrosunda yer almak ve aynı zamanda başta sağlık alanında olmak üzere daha birçok sosyal alan içinde bu kurum kişiye sosyal güvenceler de sağlayabilmektedir.

PTT kadroları oldukça fazla birimli bir kurumdur. Dağıtıcı görevinden tutun bu kurumda çalışan mühendisle kadar oldukça çok pozisyona sahip olan PTT görevlisi bulunmaktadır. Her yıl bu pozisyonlar için aldığı eleman sayısı ile birlikte her geçen gün PTT kadroları genişlemeye devam etmektedir. Bu genişlemeyle birlikte hizmet kalitesi de giderek artış göstermektedir. Bu görevlere alınmış eleman sayısı vatandaşlara ait olan kargoların daha hızlı ulaşım sağlamasına ve teknik hataların kısa bir süre içerisinde çözülmesine yardımcı olmaktadır. Her sene birçok kişiye iş imkanı sağlamakta olan PTT kurumunun en fazla tercih edilmesinin sebebiyse düzenli bir iş saatinin olması ve bu mesai saatlerine çok büyük titizlik göstermesidir.

Özel sektörlerde yaşanmakta olan birçok iş sıkıntısının yanında bir de bu sektördeki kurumların personelinin hakkını korumaması özel sektöre olan güvenin oldukça fazla azalmasıyla sonuçlanmıştır. Ancak devlet bünyesinde iş kuvveti prensibini büyük ölçüde oluşturan PTT daha sonraları özelleşerek bu çalışma prensibinin alışkanlığını kesinlikle kaybetmemiştir. Prensiplerine bağlı olarak devlet kadrosu titizliğinde çalışan elemanlarına birçok imkanlar sunarak personelinin memnuniyetini de kazanmaktadır. Bir diğer yandan da kişilerin gerçekleştirmiş olduğu işleri karşılığında aldıkları maaşları da birçok özel sektöre göre oldukça fazladır. Bu maaşların yüksekliği kişinin çalışabilmek için bu kuruma başvurmasında önemli rol oynamaktadır. Giderek artan ve temel olan gereksinimlerin karşılığında insanlar daha çok para kazanmak ve rahat yaşama ihtiyacı duymaktadır. İnsanların hayatlarını devamı için birçok ihtiyaca gereksinim duymaktadırlar. Ancak bu gereksinimler özellikle büyük şehirde yaşamakta olan kişiler için karşılanmamakta ve bu da kişinin geçim sıkıntısı yaşamak zorunda kalmasına sebep olmaktadır.  Bu anlamda kişinin bu ihtiyacını tam anlamıyla karşılayabilen PTT maaşları işe girmeyi düşünen kişiler için oldukça dolgun bulunmaktadır.

 

PTT Maaşları

Çok eski zamanlardan beri Türkiye için önemli bir yere sahip olan PTT milyonlarca vatandaşın en az bir kere ihtiyaç duymuş olduğu hizmetlerin karşılığında hakkını vererek sektörde büyük bir işlem hakkı ile çalışmalarını devam ettirmiş ve görevlerini yerine getirmiştir. Bu şekildeki çalışma stili ile hem halkın güvencesini kazanmış hem de hizmet sektöründe oldukça önemli bir şekilde kendisini kanıtlamıştır. Bu hizmet verme kısmı sadece halka görünen bir yansımadır. Müşteri memnuniyetini garantilemiş olması ile birlikte kendi içinde çalışan personeline karşı vermiş olduğu hizmetler içinde büyük bir memnuniyet durumu geçerlidir.

PTT personelinin iş saatlerinden ve aldıkları ücretten memnun oldukları her sene PTT’nin kendi bünyesine almış olduğu binlerce başvurudan anlaşılmaktadır. Bu memnuniyet PTT kurumunun postacısından tutun mühendisine kadar kişilerin yaşam standartlarına baktığınızda tüm çalışanlarının hakkını PTT vermektedir. PTT maaşları bu bağlamda her yıl oldukça sık gündeme gelen bir konulardan birisidir. Diğer memurluklar ile kıyaslandığı zaman oldukça parlak bir maaş düşüncesi iyi bir kurumda çalışmak isteyen vatandaşlarımızın gözlerini kamaştırmaktadır. PTT kadrolarında çalışmakta olan dağıtıcılar aslında bu kurumun en geniş birimini oluşturmaktadırlar. PTT çalışanlarının oldukça büyük bir kısmını kapsayan dağıtıcıların ortalama maaş miktarları aylık hesaba göre 2.800 TL civarındadır. Bu ücret de diğer asgari ücret alan kişilerden farklı olarak daha yüksek bir miktardır. Diğer bir taraftan da devlet kadrolarında çalışmakta olan mühendisler PTT bünyesinde oldukça önem taşımaktadır. Devlet kadrolarında çalışmakta olan mühendisler ortalama 4.000 TL maaş alabilmektedirler. PTT bünyesinde çalışmakta olan mühendisler genel olarak 4.500 TL miktarında maaş almaktadır. PTT maaşlarını görevliler yine kendi kurumları olan PTT bank üzerinden PTT kartları sayesinde çekmektedir ve bu şekilde PTT bünyesinde oluşan hesapları da her yıl artış göstermektedir.

BİR CEVAP BIRAK