Ana sayfa PTT PTT Tebligat Sorgulama

PTT Tebligat Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tebligat; yani genel anlamda hukuki işlemler için ilgili kişinin konuyla alakalı olarak bilgilendirilmesi amacı ile tebligat eden makamın yetkisi kullanılarak yasal biçimde yazı ile yaptığı belgeyle verilen isimdir.

Tebligat işlemleri ülkemizde PTT üzerinden gerçekleştirilir. Yapılması gerekli olan işlemleri PTT tebligat sorgulama olarak isterseniz PTT şubelerine giderek isterseniz de internet üzerinden online olarak kolay yöntemler ile takip edebilirsiniz. Bu sistem sadece sizde olan bir tebligat hakkında durum bilgisi alabilmek için değil, olmasından şüphelendiğiniz olası tebligatların da sorgulama işlemine tabi tutulmasını gerçekleştirerek bu tebligatlar hakkında bir çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet PTT Tebligat Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

E-Devlet sistemi kullanılarak bir çok resmi işlem bu kurumun üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi vatandaşlar için neredeyse hiçbir şekilde kurumlarda sıra oluşturmadan tüm işlemlerini yapabilecekleri bir sistem oluşturmuştur. E-Devlet sisteminin PTT Genel Müdürlüğü ile günümüzde işbirliği bulunmaktadır ve bu sistem üzerinden sorgulama işlemleri kolay yöntemlerle yapılabilmektedir. Bu sistemi kullanabilmeniz için öncelikli olarak barkod numaranızı sisteme girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sizden istenen güvenlik resmi üzerindeki numara ve harfleri eksiksiz olarak istenilen boşluğa giriniz. Eğer güvenlik resmini okuyamıyor iseniz güvenlik resmi üzerinde tıklayarak bu resmi değiştirebilirsiniz. Son olarak işleminizi bitirmek için sorgula butonunu tıklayınız ve işleminizi eksiksiz olarak tamamlayınız.

E-Devlet PTT Tebligat Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Sorgulama işlemlerinizi dilerseniz PTT Genel Müdürlüğü’ne ait resmi internet sitesi üzerinden de yapabilirsiniz. yukarıdaki görselde siyah ok işareti ile göstermiş olduğumuz online işlemler menüsüne giderek bu alandan gönderi takip seçeneğini kullanarak sorgulama işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem üzerinden tebligat içerikleri ve diğer bir kaç bilgiyi doldurarak en son işlem olarak da kırmızı kutu ile gösterdiğimiz posta seçeneğine geliniz. Bu işlemden sonra görsel üzerinde siyah ok işareti ile göstermiş olduğumuz tebligat yazısına bir kez tıklayarak açıklama kısmına ulaşabilir ve anlaşılır şekilde size ait olan tebligatınızı kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz.

PTT Tebligat Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK