Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Radar Cezası Sorgulama

Radar Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Her gün binlerce araç trafiğe çıkmaktadır. Trafik akışının düzenli ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için devlet tarafından belirlenmiş belirli trafik kuralları bulunmaktadır. Trafiğe çıkan tüm araç sürücülerinin bu kurallara uygun hareket etmesi gerekmektedir. Trafik kurallarına aykırı davranış sergileyen kişiler idari para cezasına çarptırılmaktadır. Trafik kurallarından en sık ihlal edileni de hız sınırıdır. Araçların hız sınırını aştığı trafik polisleri ve radar sistemleri ile tespit edilmektedir. Hız sınırlarının üzerine çıkan kişilere belirli cezai yaptırım uygulanmaktadır.

Trafik cezalarının birçoğu artık otomatik olarak plakaya kesilmektedir. Bu nedenle polis çevirmesi, tebligat gibi durumlar dışında kişiler cezadan habersiz olabiliyor, ceza günü geçtiği için hem faiz ödemek hem de yasal durumlar ile karşı karşıya kalmak zorunda olabilmektedir. Bu durumların engellenmesi için kişilerin belli aralıklarla online trafik ceza sorgulama sisteminden araçlarını sorgulatmaları istenmektedir. Ücretsiz olarak çok kısa sürede, tüm internet bağlantısı olan cihazlardan yapılabilecek bu işlem ile sürücü ve araç sahipleri kısa sürede cezadan haberdar olabilmektedir.

Radar Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

 

Yollarda trafik polisleri gibi radar sistemleri ile de araçlar kontrol edilmektedir. Belli noktalarda uygulanan radar sistemleri ile araç hızları tespit edilmekte, hız sınırını aşan sürücülere otomatik trafik cezası kesilmektedir. Online işlemlerde plaka bilgisi ile araca trafik cezası kesilip kesilmediği sorgulanabilmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesi, online sorgulama işleminin yapılabileceği adreslerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu sitede yer alan trafik cezası ve park sorgulama sistemi tamamen ücretsiz olarak, internet bağlantısı olan her yerden kullanılmaktadır.

Sistemde ilk olarak kimlik bilgileri ile sorgulama yapılmakta, ardından ceza sınıflarından biri seçilerek ceza detay bilgilerine ulaşılmaktadır. Birkaç dakika içinde gerçekleştirilecek bu işlemle, radar ceza bilgilerine de rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

EGM Radar Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

GİB Üzerinden Radar Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Otomatik olarak plakaya kesilerek sürücülere uygulanan cezalardan bir tanesi de radar cezasıdır. Radar cezası, hız sınırını belli bir oranda aşan kişilere uygulanmaktadır. Vergi sorgulamalarının da rahatlıkla yapılabildiği Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sayfasından radar cezası sorgulama işlemi de yapılmaktadır. Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme sisteminde yer alan plaka bilgisi, özel araç olup olmaması, tescil tarihi gibi araca özgü bilgiler ile sorgulama anında gerçekleştirilebilmektedir. Ceza bilgilerine ulaşmak için doğru ve eksiksiz bilgi girmek gerekmektedir. Bilgiler sayfanın kırmızı açıklama ile belirtilen şekilde doldurulması da önemlidir.

Gelir İdaresi Başkanlığı Üzerinden Radar Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK