Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç ya da herhangi bir mal ve mülkiyet varlıklarınızı sigorta yaptırdığınız zaman herhangi bir sıkıntı yaşanması durumunda ivedilikle sigorta şirketi tarafından gerek görülen prosedürler sebebi ile bazı hazırlıklar yapılması gerekir. Bu olayla ilgili yer alan bir dosya açma işlemi yapılmalı ve yürürlüğe konulmuş olan işlemler sırasında kişilere ait bulunan hasar dosyasının gidişatını takip edebilmek sorgulama işlemleri ile mümkün hale gelmektedir. Kişiler hasar dosyaları ile olarak bulunan bilgi ve detayları ilgili sigortanın acente şubesi veya ilgili sigorta şirketinin müşteri hizmetleri yardımı ile beraber erişileceği gibi elektronik ortamda da ilgili sigorta şirketinin kendine ait olan resmi internet adresi üzerinde erişim sağlamaktadır.  Alt kısımda verilen internet sitesi bağlantısını tıklayarak bu uygulamayı gerçekleştirmeniz mümkün hale gelmektedir. Ray Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerinin ne şekilde yapılacağı ile ilgili detaylı bir şekilde açıklamamızda kolayca bulabilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız durumunda dosyanızın akıbetini rahatça öğrenebilirsiniz.

Hasar Sırasında ve Hasar Sonrasında Neler Yapılması Gerekir?

Günümüzde hiç kimse kaza ve afet olaylarından herhangi bir tanesinin yaşanmasını istemez.

 

İlgili varlıkla alakalı yer alabilecek bir hasar oluşması halinde ivedilikle ilk olarak 444 4 729 nolu Ray Sigorta müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Daha sonra ise Ray Sigorta’dan sizde acil yardım isteyebilir ve varlığınız ile ilgili olarak hasar bilgilendirmesini yapmalısınız.

  1. İhbar durumunda sizden talep edilecek bilgiler;
  2. Hasarın tam olarak gerçekleşme zamanı
  3. Varlığınızın poliçe numarası
  4. Tahmini olarak hasarın ne derece olduğu
  5. Yapılacak ekspertizin bölgesi, ilgili adresi ve ulaşılabilecek telefon numarası
  6. Sigortayı yapan kişinin telefon veya iletişim kurulacak kişinin cep telefonu numarası

İhbar esnasında sizin için yaratılan hasar dosya numarası Ray Sigorta hasar sorgulama işlemleri için bilinmesi gerekir. Bu numarayı unutmayacak şekilde not etmeniz gerekmektedir.

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Oluşabilecek bir kaza durumunda daha sonrasında ilgili yer alacak varlığın sigorta firması aracılığıyla hasar dosyası oluşturulan poliçe numarası ile beraber siz ile alakalı birkaç detayı Ray Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamalarını yapmak için girmeniz gerekir. İlgili bulunacak olan hasar dosyasının nasıl sonuçlandırılacağını ve neler yapmanız konusunda bu yazımızı inceledikten ve Ray Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamasını yaptıktan sonra kolayca öğrenebilirsiniz.

Aşağıda verilen internet bağlantısına tıklamanız durumunda ise alt tarafta yer aldığı gibi bir giriş ekran gelmektedir. Bu ekran konumuzla ilgili olarak yani Ray Sigorta hasar dosya sorgulama gerçekleştirmeniz için giriş yapmanız gereken ekran bölümüdür.

Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulaması İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK