Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Rize Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Rize Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte, belediyeler de interneti kullanmaya başladı. Henüz tüm belediyeler internet kullanmasa bile, kullanan belediyeler oldukça fazladır. Belediyeleri internet kullanımına yönelten en önemli etken vatandaş memnuniyetidir. Belediyeler, vatandaşlarının hizmetlerini beğenmesini ister. Böylece bir belediye, vatandaşlarına karşı sorumluluklarını yerine getirir. Karşılığında da memnuniyet, kalıcılık ve güven kazanır.

Belediyeler internet kullanarak aslında kendilerine de fayda sağlar. Çok daha hızlı ve basit şekilde işlemler yapabilirler. Böylelikle kendileri de zaman tasarrufu sağlar.

Vatandaşlar ise belediye hizmetlerinden, internet üzerinden faydalanmayı daha çok tercih eder. Bunun sebebi de çok daha az zaman alan bir işlem olmasıdır. Ayrıca belediyelerin bir çalışma saati vardır ve belediye de işi olanlar bu saat dilimi içerisinde belediyeye gitmek zorundadır. Fakat vakti olmayan vatandaşlar bu saatler içinde belediyeye gidemeyebilir. Tam da bu durum için belediyeler internet ortamına giriş yapmıştır. Boş vakti olmayan ya da mesai saatleri içerisinde çalışan vatandaşların mağdur olmaması ve işlerini rahatça halledebilmeleri için elektronik mecralarda belediyeler de var olmaya başlamıştır.

 

İnternetten hizmet veren belediyelerden biri olan Rize Belediyesi, Rize ilinde yaşayan vatandaşların işlerini hızlı bir şekilde halledebilmesi için Rize Belediyesi Su Fatura Sorgulama sistemini uygulamaya sokmuştur. Bu sistem sayesinde vatandaşlar su faturalarını rahatça sorgulayabilmektedir. Böylece zaman ve mekân kısıtlaması olmadan, herkes boş vaktinde faturaları ile ilgilenebilecektir.

Rize Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem Rize Belediyesi’nin resmi internet sitesinden yapılan ve oldukça basit aşamalara sahip olan, herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği kadar kolay bir işlemdir. Rize Belediyesi’nin resmi internet sitesine girmek için yazının sonunda bulunan bağlantıya tıklanmalıdır. Rize Belediyesi’ne ait olan online tahsilat sayfası açılacaktır. Burada sisteme giriş yapmak için abone no girilmesi gerekmektedir. Abone no girildikten sonra borçlar seçeneğinden diğer borçlar seçilmelidir. Son olarak da göster butonuna basılmalıdır.  

Böylece hiçbir ekstra şifre almadan, üye olmadan sisteme yalnızca abone no ile giriş yapılacaktır. Bu sistem sayesinde su fatura sorgulamak, son ödeme tarihi öğrenmek gibi önemli işlemler kolayca yapılabilir.

Rize Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK