Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Sakarya Saski Su Fatura Sorgulama

Sakarya Saski Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Su insan hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Yalnızca içmek için değil günlük hayatta kullanmak içinde su vazgeçilmez durumdadır. Bilindiği üzere su dağıtımı belediyelerin görevidir. Su saatleri, harcanan su miktarını gösterir. Su saatlerinin biriktirdiği bilgiler sayesinde belediyeler her evin, iş yerinin kullanmış olduğu su miktarını belirler ve faturalandırma işlemi yapar. Günlük hayatta insanlar yoğun bir tempo içerisinde oldukları için bazen su faturası ödemelerini unutabiliyorlar ya da vakitleri olmadığından ödeme noktalarına gidemiyorlar. Ancak su faturası ödenmez ise belediye su vermeyi kesebilir. Bu da günlük hayatın aksamasına neden olur.

Sakarya şehrinde yaşayan insanların, su faturalarına dair işlemleri yapması oldukça kolaydır. SASKİ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin su ve kanalizasyon işlerinin yönetildiği bir kurumdur. Sakarya ili içerisinde SASKİ’nin bayileri bulunmaktadır. Bu bayilere giderek, su faturası sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Ancak yoğunluktan dolayı bazen insanlar bu bayilere uğrama şansı bulamamaktadır. Bunun için de internet sitesi üzerinden Sakarya Saski su fatura sorgulama imkanı vermektedir. Hiçbir meşguliyeti olmayan insanlar bile bayilere gitmek zorunda değildir. Çünkü internet üzerinden su faturası sorgulamak çok daha basit bir işlemdir. Evden, işten, istenilen her yerden su faturası sorgulaması yapılabilir. Bu yöntem ile hiç kimse zamanını fatura sorgulamak için kaybetmeyecektir. Birkaç dakika içinde su faturası sorgulaması yaparak zamanını iyi kullanacaktır. Ayrıca böylelikle su faturasının günü kaçmayacak ve su kesintisi ile uğraşılmayacaktır.

Sakarya SASKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

İnternet üzerinden SASKİ sistemine giriş çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yapılması gereken ilk şey SASKİ’nin internet sitesine girmektir. İnternet sitesinin linki yazının altında mevcut olacaktır. Açılan sayfada abone numarası istenmektedir. Abone numarası ilgili kutucuğa doğru bir şekilde yazılmalıdır. Bu kutucuğun altında yer alan kutucuğa ise doğrulama kodu girilmelidir. Bu kodun da dikkatli bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Kod okunmazsa kodun yanında bulunan yenile işaretine tıklanarak yeni bir kod alınabilir. Bilgilerin tamamı girildikten sonra sorgula butonuna basılmalıdır.

Bu şekilde sırasıyla yapıldığı zaman kolayca SASKİ internet sitesi üzerinden su faturaları sorgulanabilir.

Sakarya SASKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

 

 

BİR CEVAP BIRAK