Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Samsun Saski Su Fatura Sorgulama

Samsun Saski Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde her türlü fatura ve ödeme işlemleri internetten yapılabilmektedir. İnternet sayesinde faturalar kolay bir şekilde ödenerek zaman kaybı yaşamanın önüne geçilebilir. Artık belediyeler de internet kullanmaktadır. Resmi internet siteleri üzerinden su faturası sorgulama imkânı vermektedirler. Fakat her belediye internet sitesi üzerinden bu hizmeti vermemektedir. Samsun’da yaşayan vatandaşlar SASKİ yani Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin internet sitesi üzerinden online olarak su faturalarına dair her şeyi inceleyebilme şansına sahiptir. Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Samsun ilinin su işleri ile ilgilenen kurumdur. Su dağıtım hizmeti vermektedir. SASKİ üyesi bireyler için su faturası sorgulamanın iki farklı yöntemi vardır. Bunlardan ilki klasik yöntemdir. SASKİ bayilerine giderek sorgulama işlemi yapılabilir. Bu yöntem tercih edilebilir ancak zaman kaybettirir. Çok daha basit ve hızlı bir yöntem ise SASKİ’nin internet sitesi üzerinden online olarak fatura sorgulamaktır. İnternetten yapılan Samsun SASKİ su fatura sorgulama işlemi çok kısa bir sürede ve istenilen zamanda yapıldığı için çok pratiktir. Zaman kaybının önüne geçerek vatandaşların memnuniyetini amaçlayan bir hizmettir.

Samsun SASKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem bayilerde, veznelerde sıra beklemekten çok daha kolay bir yöntemdir. Evden rahat bir şekilde su faturası öğrenmek oldukça iyi bir gelişmedir. Fatura sorgulama sistemine giriş de oldukça basittir. Verilen giriş talimatları doğru olarak takip edilirse oldukça hızlı bir şekilde sisteme giriş yapılacaktır. Yalnızca bilgisayar kullanarak değil, günün her vakti ve her koşulda sorgulama yapmak için akıllı telefonlar da kullanılarak sorgulama yapılabilir. Sorgulama yapmak için yapılması gereken ilk şey SASKİ internet sitesine girmektir. Bu yazının sonunda verilen link kullanılarak da siteye giriş yapılabilir. Açılan sayfada bazı bilgiler istenmektedir. Sorgulama yapabilmek için abone no bilinmesi gerekir. Abone no bilgisi kutucuğa doğru bir şekilde girilmelidir, yanlış girilirse sistem açılmayacaktır. Kutucuk doldurulduktan sonra borcumu sorgula seçeneğine tıklanmalıdır.

 

Böylece sisteme giriş yapılabilir. Bu sistem üzerinden su faturası detaylıca incelenebilir. Güncel borç tutarı, borcun son ödeme tarihi, varsa geçmiş döneme dair borçlar, ödeme merkezleri bilgisi de bu sistem içinde mevcuttur.

Samsun SASKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK