Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları SAMSUNG Garanti Sorgulama

SAMSUNG Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Sürekli kullandığımız ve hiçbir şekilde vazgeçilmezimiz olan elektronik cihazların kullanımına dikkat etmek çok önemli bir konudur. Çünkü garanti kapsamında olmayan ürünlerin başına gelebilecek sorunlar yüzünden bir çok tamir ücreti ödemek kaçınılmaz bir durumdur. Günümüzde daha da hassaslaştırılan telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar özellikleri bu cihazların çok fazla arıza yapmalarına sebep olmaktadır. Bu noktada da bu cihazların garanti belgelerinin olup olmadığı büyük önem kazanmaktadır.  Bu ürünler ister yanımızda taşıdığımız telefonumuz ister her gün saatlerimizi onu seyrederek geçirdiğimiz televizyonumuz olsun bazen üretici firma nedeni ile bazen de kullanıcı hatalarından kaynaklı arızalar gelişebilmektedir. Elektronik cihaz piyasasında bilindiği üzere büyük bir yarış vardır ve firmalar birbirlerinin önüne geçebilmek adına adeta her gün bir kalite ve yüksek kullanım oranı savaşı veriyorlar. Samsung markası da günümüzde bir çok özelliği bulunan cihazların üretimini yapan firmaların başında gelmektedir.

Elektronik cihazlar alanında en büyük firmalardan birisi olan Samsung’un müşteri memnuniyetine verdiği önem her tüketici tarafından bilinmektedir. Fakat Samsung cihaz kullanıyorsanız bu cihazınız için bir garanti sorgulama sistemi bulunmadığını söylemek isteriz. Samsung firması garanti sorgulama işlemleri üzerine bir sisteme sahip değildir. Diğer markaların aksine Samsung garanti sorgulama işlemlerini internet üzerinden yapmamaktadır. Diğer markalar IMEI numarası ile internet üzerinden cihazların istenilen bilgilerine ulaşılabilmesine rağmen Samsung garanti sorgulama işlemleri konusunda böyle bir yol izlememeyi seçmiştir. Samsung garanti sorgulama işleminizi yapabilmek için ancak IMEI numaranız ile gideceğiniz bir Samsung yetkili servisinden cihazınızın garanti durumunu öğrenebilirsiniz. Telefon yolu ile Samsung garanti sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Garantiniz ile alakalı olan konular ile ilgili gerekli bilgileri almak için canlı destek hattından bilgi alabilirsiniz. Genel olarak belli başlı aletler dışında ürünlerin bir çoğu için 2 yıl garanti verilmektedir. Bu nedenden dolayı en yakın yetkili olan Samsung bayisini bulabileceğiniz bir sistemleri bulunmaktadır.

Samsung IMEI Nasıl Bulunur?

 

Eğer Samsung marka bir akıllı telefona sahip iseniz, cihazın aramalar bölümünden *#06# karakterlerini tuşlayarak veya arka kapağı çıkartılabilen bir modele sahip iseniz batarya üzerinde bulunan IMEI numaranıza rahatça ulaşabilirsiniz. Bunun dışında telefonunuz üzerinden genel ayarlar menünüze ulaşarak Ayarlar>Telefon Hakkında>Durum işlemini yaparak da IMEI numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

En Yakın Samsung Yetkili Bayii İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK