Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları SASKİ Fatura Sorgulama

SASKİ Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternet, teknolojinin gelişmesiyle yaygınlaşan en önemli teknoloji ürünüdür. Her evde, her işyerinde internet sıklıkla kullanılan bir araçtır. İnternet teknolojinin gelişmesiyle yaygınlaştı ancak yaygınlaşmasının en büyük etkeni sağladığı kolaylıklar ile günlük yaşamda zaman tasarrufu yapmayı sağlamasıdır.

Geçmiş yıllarda yapılacak işler için internet kullanılamıyordu. Çünkü her kurum internet üzerinden destek vermiyordu. İnternet kurumlar arasında bu kadar yaygın değildi ve vatandaşlar da internetin ne kadar hızlı ve pratik olduğunu henüz deneyimlememişti. Ancak internetin geniş alanlara yayılması ile birlikte birçok kurum sanal ortamdan hizmet vermeye başladı. Bu hizmetleri kullanan vatandaşlar da internet üzerinden halledilen kurumsal işlerin ne kadar hızlı olduğunu görmüş oldu. Bu deneyimlerden sonra vatandaşlar artık tüm bireysel ve kurumsal işlerini internetten halletmeye başladı. Hatta çalışacakları kurumları bile buna göre seçmeye başladılar. İnternetten destek veren ve internet hizmeti kaliteli ve kolay kullanımlı olan kurumları tercih ederek günlük yaşantılarını daha kolay bir hale getirmek istediler.

Vatandaşların bu isteklerine kayıtsız kalamayan kurumlardan biri olan SASKİ, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak su işlerini yürütmektedir. Vatandaşların su ihtiyacını karşılayan SASKİ, ayrıca internet üzerinden hizmet de vermektedir. SASKİ resmi internet sitesinden, Samsun’da yaşayan tüm vatandaşlar faydalanabilir. Bu siteden SASKİ fatura sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

 

SASKİ Fatura Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılmaktadır?

Bu işlemi yapmak için ilk olarak SASKİ resmi internet sitesi ziyaret edilmelidir. Bu siteye, yazının altında verilen linke tıklayarak kolayca ulaşmak mümkündür. Açılan siteye ilk olarak abone numarası girilmelidir.

Sonra altında yer alan güvenlik kodu doğru bir biçimde girilmelidir.

Tüm bilgiler eksiksiz yazıldıktan sonra sorgula butonuna basılmalıdır.

Böylece fatura sorgulama işlemlerinin yapıldığı sistem açılacaktır. Görüldüğü üzere SASKİ fatura sorgulama sistemine giriş yapmak çok kolaydır. Verilen adımlar takip edilirse yalnızca dakikalar içerisinde sisteme giriş yapılabilir. Sistem üzerinden de fatura tutarı sorgulanması, geçmiş dönemin borçları ya da ödemeleri incelenebilir. Son ödeme tarihi bilgisi, ödeme noktaları bilgisi gibi birçok detaylı bilgiye bu sistem üzerinden çok kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür.

SASKİ Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK