Ana sayfa Genel Sorgulamalar Sigara İçme Cezası Sorgulama

Sigara İçme Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

2014 yılında caydırıcı olma adına ceza ücretlerinde büyük bir artış yapıldı. Park ve okul gibi alanlara 100 metre yakında sigara içmek yasaklandı. Kapalı alanlarda sigara içmenin cezası daha önceden kanunlaşmış olmasına rağmen bu cezaya uymayan kişiler para cezasına çarptırılmaktadır. Sizde eğer bu durumda iseniz Sigara İçme Cezası Sorgulama işlemini yazımızın devamını inceleyerek yapabilirsiniz.

Sigara İçme Cezası Sorgulama

Sigara cezası sorgulama kapsamında sadece çevrelerindeki insanları sigara dumanına maruz bırakma değil, sigara içtikten sonra sigara paketini ve sigara izmaritini çevreye atmak da cezalandırılmaya sebep olarak gösterildi. Arabada sigara içmek, parkta sigara içmek, okul bahçesinde sigara içmek ve kapalı olan restoranlarda sigara içme cezası ödenmediği taktirde bu ceza büyümektedir. Üst üste sigara içme cezası olarak idari para cezasına çarptırılan kişinin bu cezayı ödemediği takdirde cezasının üzerine faiz bindiği görülmektedir.

Sigara içme cezası sorgulama işlemleri son zamanlarda internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu cezaya çarptırılan kişilere sigara içmenin yasak olduğu alanda sigara içtiği görüldüğünde o an itibari ile işlem yapılarak ceza miktarı kadar yasaklı yerde sigara içen kişiden para alınmaktadır.

Sigara İçme Cezası Sorgulama İçin TIKLAYIN !

BİR CEVAP BIRAK