Ana sayfa Doğalgaz Faturası Sorgulamaları Siirt Sibadaş Doğalgaz Fatura Sorgulama

Siirt Sibadaş Doğalgaz Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Birçok fatura sorgulama işlemi gibi Siirt SİBADAŞ doğalgaz fatura sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılmaktadır. Hiçbir şekilde kurum binalarına gitmeden online bir şekilde insanlar internet üzerinden tüm fatura sorgulama işlemlerini yapabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan borç sorgulama ve ödeme işlemleri ile birlikte kurum binalarındaki sıra bekleme sorunları internet sayesinde ortadan neredeyse tamamen kaldırılma durumuna gelmiştir.

Değişik firmaların aracılığı ile elektrik dağıtımı yapıldığı için, bölgesel olarak elektrik dağıtımı farklılık göstermektedir. Bu elektrik dağıtım şekli kalabalık nüfuslu şehirlerde karışıklığın önüne geçilebilmesi için yapılan bir çalışmadır. İnternet üzerinden yapılan bu uygulamaları bu kurumlar kendi sitelerinde kullanırlar. Doğalgaz kurumlarından birisi olan SİBADAŞ da bu uygulamaları kullanan kurumlardan birisidir. Sizlere bu yazımızın içeriğinde Siirt ilinin SİBADAŞ doğalgaz faturalarınızı nasıl internet üzerinden sorgulamasını yapacağınız hakkında bilgi vereceğiz. İnternet üzerinden borç sorgulaması yapmak için şifre almanıza veya siteye üye olmanıza gerek yoktur. Doğalgaz faturanızı sorgulayabilmek için yazımızın devamında verdiğimiz bilgileri eksiksiz bir şekilde yapmanız yeterlidir.

Siirt SİBADAŞ Doğalgaz Fatura Sorgulama İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır?

 

SİBADAŞ Doğalgaz Dağıtım Şirketi’nin fatura sorgulamalarını yapabilmek için SİBADAŞ kurumuna ait internet sitesini kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. İlk yapmanız gereken işlem borç sorgulama işlemi için aşağıda verilen bağlantı sekmesini tıklamak olmalıdır. Daha sonra açılan ekranda sorgulama türü seçmelisiniz. İki farklı şekilde yapabileceğiniz bu işlemini iki çeşidini de size açıklayalım.

Abone Numarası İle Fatura Öğrenme

Fatura sorgulama işlemi yaparken faturanızın tutarını abone numarası ile öğrenmek istiyorsanız o zaman mutlaka abone referans numaranız ile sözleşme numaranızı mutlaka bilmelisiniz. Aksi takdirde sorgulama işlemini abone numarası ile öğrenme şeklinde yapmanız mümkün değildir. Bilgileri tam olarak girdikten sonra güvenlik kodunu da tam olarak girip gönder sekmesini tıklamalısınız.

T.C. Kimlik Numarası İle Fatura Öğrenme

T.C kimlik numarası ile fatura sorgulama işlemi her zaman abone numarası ile fatura öğrenme işleminden daha kolay yapılabilmektedir. Size tek gerekli olan bilgi bu işlemi yaparken T.C kimlik numaranızdır. T.C kimlik numaranızı tam olarak girdikten sonra karşınıza çıkan güvenlik kodunu girmeyi unutmayınız. Son olarak da gönder tuşuna basmalısınız.

Siirt SİBADAŞ doğalgaz fatura sorgulamanız için yukarıda geçen işlemleri adımlarına uyarak yaptıktan sonra fatura sorgulamanızı tamamlamış olacaksınız. Daha sonra sistem sizi doğalgaz faturanız hakkında tüm bilgilere ulaştıracaktır.

Siirt SİBADAŞ Doğalgaz Fatura Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK