Ana sayfa Sınavlar Sınav Başvuru Sorgulama

Sınav Başvuru Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizler için sınav başvuru sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Gelişen ve gelişmekte olan internet teknolojisini insanlar birçok yönden kolaylık için kullanmaktadır. Tüm insanların internete kolayca ulaşabilmesi yüzünden bilgiye de ulaşmak artık oldukça kolay bir hale gelmiştir. İnternet üzerinden sorgulama yapabilmek için de internetten yararlanabilirsiniz. Tüm sorgulamalar internet üzerinden yapıldığı gibi, sınav başvurusu sorgulama işlemleri de internet üzerinden yapılabilmektedir. Böylelikle internet üzerinden yapılan sınav başvurunuzu rahat bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Devletin birçok kurum ve kuruluşu bu sorgulama işlemlerinin tümünün yürütülmesini E-Devlet sitesi sayesinde yapmaktadır. Sınav başvurusu sorgulama işlemlerinizi de E-Devlet sitesi üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden bir çok çeşitli sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapmak istiyorsanız mutlaka E-Devlet şifreniz bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için PTT şubelerinden 2 Türk Lirası karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden aldıktan sonra yazımızın devam kısmında sizlere paylaşacağımız bilgileri kullanarak sınav başvurunuzu kolay bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

Sınav Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sınav başvurunuzu sorgulama işleminizi devlete ait olan resmi web sitesinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için ilk olarak yapmanız gereken şey yazımızın son kısmında sizlerle paylaştığımız bağlantı linkine gitmeniz ve bir kez bu bağlantı linkini tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan web sayfası üzerinden ‘kimliğimi şimdi doğrula’ kelimesini tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz.

 

Bu işlemden sonra karşımıza çıkan web sayfasında bizden istenilmiş olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekir.

Gerekli olan yerler eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra bir sonraki adımda yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ butonuna tıklanmalıdır.

Sizlere bu yazımızda vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda, gerçekleştirilmiş olan adımlardan sonra sınav başvurunuzu doğru bir şekilde sorgulamanızı başarı ile yapmış olursunuz. Sisteme giriş yaptıktan hemen sonra Sınav başvurusuyla ilgili tüm istemiş olduğunuz bilgiler karşınıza çıkar.

Sınav Başvuru Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK