Ana sayfa Sınavlar Sınav Bilgileri Sorgulama

Sınav Bilgileri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde günden güne gelişiyor olması ile insanların hayatında büyük bir kolaylık oluşmaktadır. Bu sistem sayesinde günümüzde birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Sorgulama işlemleri sayesinde de internet kullanılarak yapılan işlemlerin başındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesinden yararlanarak E-Devlet sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Sınav bilgileri sorgula işlemleri de  E-Devlet sitesi üzerinden yapılıyor. E-Devlet sistemini kullanarak birçok sorgulama işlemi de yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek istiyorsanız E-Devlet şifrenizin mutlaka bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifresi almak için PTT şubelerinden 2 TL karşılığında bu şifreye sahip olabilirsiniz. Sınav bilgileri sorgulama işlemi yapmak da bu işlemlerden sadece birisidir. Sizler için bu yazımızda sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız hakkında sizlere birçok bilgiler vereceğiz. Yazımızın devam kısmında verdiğimiz bilgilerden yararlanarak hareket ettiğiniz takdirde bu sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Sınav Bilgileri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sayfa üzerinden sınav bilgileri sorgulama işlemlerinizi devlete ait olan resmi internet web sitesinden yapabilirsiniz. Eğer sorgulama işlemine başlamak istiyorsanız yapmanız gereken yazımızın son kısmında bulunan ve sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine gitmeniz ve bir kez bu linki tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan ekran üzerinde ‘kimliğimi şimdi doğrula’ kelimesi tıklanmalıdır.

 

‘kimliğimi şimdi doğrula’ kelimesini tıkladıktan sonra açılan yeni web sayfasında bizden istenilmiş olan T.C kimlik numarası ile e-Devlet şifresini doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Bu sayfa üzerinde gerekli olan yerler doldurulduktan sonra yapmanız gereken son işlem ‘sisteme giriş yap’ kutucuğunu tıklamak olmalıdır.

Bu sayfa üzerinde sizlere vermiş olduğumuz bu bilgileri takip ettiğiniz takdirde, tüm gerçekleştirmiş olduğunuz adımların ardından sınav bilgilerinize ve sorgulamanıza başarı ile ulaşabilirsiniz. Sisteme sağlıklı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sınav bilgilerinize ve ilgili tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaşmış olacaksınız.

Sınav Bilgileri Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK