Ana sayfa Sınavlar Sınav Sonuç Sorgulama

Sınav Sonuç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizlere sınav sonuç sorgulama işlemleriniz hakkında bir çok bilgiler vereceğiz. Hızlı bir şekilde gelişmekte olan internet teknolojisi ile insanlara kolaylık sağlamak amacı taşıyarak internet üzerinden sorgulama işlemleri yapılmaktadır. Artık insanlar istedikleri bilgiye sorgulama sistemleri ile anında ulaşabilmektedir. Bunun ile birlikte bu bilgilere ulaşmaları çok az bir vakitlerini almaktadır. İnternet kullanarak sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sorgulama işlemleri arasında en fazla öğrenciler tarafından sorgulanan sınav sonuç sorgulama işlemleri de bunlardan olan sorgulama sistemidir. Böylelikle internet kullanarak sınav sonucunuzu rahat bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Son zamanlarda devletin de birçok kurumu bu sorgulama işlemi çeşitlerinin yapılmasını E-Devlet sitesi aracılığıyla yapmaktadır. Size bu sayfada anlatmış olduğumuz sınav sonucu sorgulama işlemini yapmak için de E-Devlet sitesi üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. E-Devlet sistemini kullanarak birçok sorgulama işleminizi bu şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi kullanarak işlem yapabilmek istiyorsanız o zaman mutlaka E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi temin etmek için PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığında PTT şubelerinden şifrenizi kısa bir süre içinde alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan hemen sonra yazımızın sonraki kısmında sizlere paylaşacağımız bilgiler içinde sınav sonucu sorgulama işleminizi yapma basamaklarını bulabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sınav sonucunuzu sorgulamak istiyorsanız bu işlemi devlete ait olan  resmi internet sitesinden yapmalısınız. Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazımızın son kısmında sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı linkini bir kez tıklamanız olmalıdır. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan internet sayfası üzerindeki ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ kelimesi bir kez tıklanmalıdır.

 

Bu işlem sonrasında karşınıza çıkan sayfa üzerinden sizden

Gerekli olan yerleri eksiksiz ve tamamı doldurulduktan sonra yapmanız gereken son işlem ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamak olmalıdır.

Sizlere verdiğimiz bu bilgiler ile, tüm gerçekleştirilen adımlardan sonra açılan sayfa üzerinden sınav sonuç sorgulamanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınız zaman sınav sonucunuz ile ilgili bütün bilgiler karşınıza açılır.

Sınav Sonuç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK