Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Sinop Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Sinop Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Su dağıtımı ve faturalandırma işlemi bilindiği gibi belediyelerin görevidir. Belediyeler, su saatleri üzerinde bulunan su kullanım miktarını inceleyerek gerekli faturalandırmayı yapar. Sonrasında ise bu faturaya bir son ödeme tarihi belirler. Vatandaşların üzerine düşen de bu borcu en geç son ödeme tarihinde ödemektir. Aksi halde su kesilmek zorunda kalır. Tekrar açtırma gibi işlemler ile uğraşılır.

Su borcunun zamanında ödenmesi için güncel borç tutarının ve son ödeme tarihinin mutlaka bilinmesi gerekir. Aksi halde borç ödenemez. Güncel borç tutarını ve son ödeme tarihini takip etmek için su faturası sorgulama işlemleri yapılmalıdır.

Su faturasını sorgulamanın iki temel yolu vardır. Bunlardan ilki klasik olan yöntemdir. Belediyelerin yetkili kuruluşlarına giderek fatura bilgilerinin verilip sorgulama işlemleri yapılabilir. Bu yöntem geçmişte sıklıkla kullanılırdı. Ancak günümüzde biraz zahmetlidir. Sıra beklemek, yol giderek vakit kaybetmek gibi sorunları ortaya çıkarabilir. Klasik yöntemden çok daha kolay bir yöntem vardır. Bu da internet kullanıcısı olan belediyelerin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan online sorgulama işlemleridir. Bu sorgulama işlemleri, internet üzerinden yapıldığı için çok pratiktir. Yalnızca birkaç dakika içerisinde tüm sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

 

Vatandaşlarına internet üzerinden hizmet veren Sinop Belediyesi, online olarak fatura sorgulama işlemlerinin yapılmasına da olanak sağlamıştır. Sinop Belediyesi su fatura sorgulama sistemi sayesinde, Sinop ilinde yaşayan vatandaşlar, yetkili kuruluşlara hiç gitmeden bilgisayar başından güncel borçlarını ve son ödeme tarihlerini öğrenebilmektedir.

Sinop Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem her vatandaşın yapabileceği kadar kolay bir işlemdir. İlk yapılması gereken Sinop Belediyesi’ne ait olan resmi internet sitesine gitmektir. Bu yazının sonunda bulunan linke tıklayarak da Sinop Belediyesi’nin sitesine gidilebilir. Açılan sayfada sorgulama yapabilmek için ilk olarak üye olmak gerekmektedir. Fakat üye olmak çok kolay bir işlemdir. Bu nedenle üyeliği bulunmayan vatandaşlarımız ilk olarak linkte açılan sayfada bulunan yeni üyelik butonuna tıklamalıdırlar.

Açılan sayfada istenilen bilgiler doğru bir şekilde verilmelidir. Böylece üyelik kaydı tamamlanmış olacaktır. Daha önceden üye olan vatandaşlar ise sayfanın sağ üst köşesinde bulunan üye girişi bölümünden sisteme hızlıca giriş yapabilirler. Üyelikten sonra E-Belediye sistemine giriş yapılmış olunacaktır. Bu sistemin kullanım panelinden her türlü işlem kolayca yapılabilmektedir.

Borç bilgileri yazan butona tıklayarak, su faturasına dair her şey en küçük detayına kadar incelenebilir. Sonrasında ise yine aynı panel üzerinde bulunan su borcu ödeme butonu ile su faturası borcu ödenebilir.

Sinop Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK