Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Sivas Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Sivas Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnsanlar su olmadan yaşayamaz. Su canlıların yapı taşıdır ve oldukça önemlidir. Günlerce su içmeyen bir insanın ilk olarak dokuları ve organları işleyişi bozulur, daha sonra da ölür. Su yalnızca içmek için değil, kullanmak için de gereklidir. Su olmadan temizlik olmayacağı için hijyen de sağlanamaz. Su dağıtımı ve faturalandırma işlemlerinin tümü belediyeler tarafından yapılmaktadır. Su saatlerinden belirlenen kullanım miktarı, kullanıcılara fatura olarak geri dönmektedir.

Bu faturayı ödemek oldukça önemlidir. Aksi halde belediye su vermeyi kesebilir. Susuz kalmak da oldukça kötü bir durumdur. Yemek yapmak, temizlik yapmak, kişisel temizlik gibi elzem şeylerin tamamı su sayesinde gerçekleşmektedir. Bu sebeple faturaların takip edilmesi ve gününde ödenmesi şarttır. Fatura takibi ve ödemesi önceden klasik yöntemlerle yapılmaktaydı. Fakat günümüzde internet sitesi olan belediyeler sayesinde online olarak fatura sorgulaması yapılabilmektedir. Bütün belediyeler bu hizmeti kullanmamaktadır ancak Sivas Belediyesi bu hizmeti vatandaşlarına sunmakta olan bir belediyedir. E-belediye sistemi ile Sivas Belediyesi su fatura sorgulama işlemi yapılmaktadır.

Zaman oldukça değerlidir. Zamanını boşa harcamak istemeyen herkes internet üzerinden su faturası sorgulamalıdır. Belediyeye gitmeye gerek kalmadan hatta evden bile çıkmadan su faturası sorgulamak oldukça yararlı olacaktır. Evden bilgisayar sayesinde dakikalar içerisinde su faturası sorgulanabilmektedir.

 

Sivas Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Verilen adımlar takip edilerek Sivas Belediyesi’nin sitesi üzerinden su faturası sorgulanabilir. İlk adım Sivas Belediyesi’nin resmi internet sitesine girmek olacaktır. Tarayıcı çubuğuna adres yazılabilir ancak daha pratik olması açısından yazının altında verilecek olan linke tıklayarak siteye kolayca erişim sağlanabilir. Açılan siteden ilk olarak online vezne bölümüne gelinmelidir. Bu bölümde yer alan seçenekler arasından borç ödeme butonuna basılmalıdır.

Sisteme üye olan kullanıcılar sol tarafta yer alan kayıtlı kullanıcı girişi bölümünden giriş yapmalıdır. Bu bölümde kullanıcı e-posta bilgisi ve şifresi istenmektedir. Bu bilgiler doğru bir şekilde girildiğinde giriş butonuna basıldığında sistem açılacaktır. Sisteme üye olma şansı da vardır. Giriş butonun yanında kaydol butonu da yer almaktadır. Buradan siteye üye olarak da fatura sorgulama işlemi yapılabilir. Bu bölgenin sağ tarafında ise hızlı ödeme seçeneği yer almaktadır. Yani fatura sorgulaması ve ödemesi yapmak için aranan bir üyelik şartı yoktur. Üye olmadan yalnızca T.C. kimlik no ya da sicil no sayesinde sisteme giriş yapılabilir. Bu bölümde ilk olarak T.C kimlik no ya da sicil no girilmelidir.

Eğer bilinmiyorsa altta sicil no sorgulama butonu vardır. Buradan yardım alınabilir. Daha sonra doğum tarihi ya da kuruluş tarihi bilgisi girilmesi gerekmektedir. Tüm bilgiler doğru girildikten sonra giriş butonuna basarak sisteme girilebilir. Buradan yalnızca fatura sorgulama değil online olarak borç ödemesi de yapılabilir. Bu pratik yöntem sayesinde herkes zaman kaybetmeden faturalarını ödeyebilir.

Sivas Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK