Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Sompo Dosya Sorgulama

Sompo Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Sompo Japan Türkiye sigortacılık konusunda çıtayı daha da yükseltmek ve sektörde yer alan yeniliklerin öncüsü olmak içinde 2002 tarihinde Finans Sigorta ismi kurulmuştur. Firma güven, yenilikçilik, ulaşılabilirlik değerleriyle ilerlemeye devam eden daha sonra sigorta sektörünün lider firması ile ortaklaşarak; müşterilerinin gücünü ve desteğini de arkasına almış ve yoluna emin adımlarla devam etmiştir. Başta ilk olarak araç sigortaları olmak üzere; yangın ya da doğal afetler, finansal kayıplar, nakliyat, emniyeti suiistimal, genel zararlar, su araçları, kara araçları, hukuksal koruma, su araçları sorumluluk, kara araçları sorumluluk, hava araçları, kaza, raylı araçlar, hava araçları sorumluluk, genel sorumluluk, kredi, destek, hastalık ya da sağlık olmak üzere hayat dışı tüm branşlar içerisinde faaliyet sürdürmeye ve göstermeye devam ediyor.

Yapılacak olan kasko sigortaları, bir kaza olduğu zaman aracınızda meydana gelme ihtimali bulunan hasarları teminat altına alınmaktadır. Kaza kaynaklı bir hasar yer aldığı durumda ise en geç 5 iş günü içerisinde ilgili bulunması gereken evraklar, ruhsat fotokopileri, imzalı kaza tespit tutanağı, kaza anı resimlerinin çekilmesi gibi hasar sırasında yapılması gereken işlemleri ve evrakları tamamlayarak aracınız ile ilgili bir hasar dosyası yapılması için sigorta şirketine başvurmanız gerekir.

Daha sonra ise sizlerin adına açılan hasar dosyanızın takibini Sompo dosya sorgulama uygulaması ile gerçekleştirebilirsiniz. Sompo dosya sorgulama hizmeti sayesinde hasar dosyasındaki gelişmeleri devamlı olarak takip edebilirsiniz. Hasarın hangi zamanda giderileceği, hasarın ne kadarlık bir kısmının ödeneğe gireceği, aracın pert statüsüne alınıp alınmayacağı, sigorta firmasının bu kazada nasıl bir yol izleyeceği gibi pek çok konuda bilgi sahibi olmak için sorgulama yapmak son derece önemlidir.

 

Sompo Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sompo dosya sorgulama hizmetleri Sompo sigortanın online internet adresi üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Sizlerin adına oluşturulan Sompo dosya sorgulama gerçekleştirmek için alt kısımda verilen linke tıklamanız gerekir. Daha sonra ise karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü çıkmaktadır. Buradan adım adım resimden de yararlanarak Sompo dosya sorgulama hizmetini nasıl yapılacağını anlatacağız.

Siteye giriş yaparak, bu ekran görüntüsü geldikten hemen sonra ilk olarak sorgulama gerçekleştirmek istediğiniz seçeneği belirlemeniz gerekmektedir. İsterseniz ‘dosya numarası ya da ‘ihbar numarası ile beraber sorgulama türünü seçebilirsiniz. Daha sonra ise ‘dosya numarası ya da ‘mağdur numarası arasından birinin numarasının girilmesi gerekmektedir. Bu işlem sonrasında ise ‘ihbar numarası da girilir. Son olarak; ‘TC numarası’ , ‘vergi numarası veya sahip olunan ‘pasaport numarası arasından bir tanesinin numarası girilerek işlemin son basamağı da halledilmektedir. En sonunda ise yan tarafta yer alan resimde büyük ve küçük harf kombinasyonuna dikkat ederek güvenlik kodlarının da doğru girilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Daha sonra ise ‘sorgula’ butonuna basılarak sorgulama işlemi tamamlanmaktadır

Bu sorgulama uygulaması sayesinde Sompo hasar dosyası ile ilgili istediğiniz zaman, hızlı ve pratik şekilde gelişmeleri takibini yapabilir ve tüm bilgileri kolayca alabilirsiniz. Dilerseniz hasar dosyanız ile ilgili yer alabilecek tüm sorular ve gelişmelerin takibi konusunda 7 gün 24 saat 0850 250 81 81 numaralı numarayı arayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sompo Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK