Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Sompo Hasar Sorgulama

Sompo Hasar Sorgulama

0
PAYLAŞ

Sompo, Finans Sigorta adı ile 6 Mayıs 2002 yılında sigorta pazarında standartları yükseltmek amacı ile yola çıkmış bir sigorta firmasıdır. 2006 yılı içerisinde Fiba Grubu iştiraklerinden olan Finansbank’ın paylarının büyük bir kısmını NBG Grubu’na satılması nedeni ile 01.11.2007 tarihinden bu yana kurucusu konumunda bulunan Fiba Holding’in ismini almış ve “Fiba Sigorta A.Ş.” ismiyle faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

15.06.2010 tarihinde ise Fiba Holding ile beraber Japon sigorta sektörü içerisinde en eski ve önder şirketlerinden bir tanesi olan Sompo Japon Insurance Inc. aralarında Fiba Sigorta şirketinin paylarının devretmesine ilişkili şekilde mukavelede bulunmuştur. Hukuksal işlemlerin bitirmesinin hemen ardından ise 02.11.2010 tarihi içerisinde Fiba Sigorta hisseleri Sompo Japon Insurance Inc.’e devredilmektedir.

28.02.2011 yılında ise Fiba Sigorta’nın isim ve unvanı olan Sompo Japan Sigorta A.Ş. olarak değişimde bulundu. Bu tarihten sonra dünyanın ikinci büyük sigorta pazarı meydana gelmiş olan Japonya’nın en önde şirketlerinden Sompo Japan Nipponkoa’nın sahip olduğu gücünü ve desteğini de yanına alarak yöntemine sağlam adımlarla devam etmektedir.

 

Sompo Sigorta firmasının faaliyet alanları;

 • Nakliyat
 • Yangın ve doğal afetler
 • Kara araçları, kara araçları sorumluluk
 • Su araçları, su araçları sorumluluk
 • Finansal kayıplar
 • Raylı araçlar
 • Kaza
 • Hava araçları, hava araçları sorumluluk
 • Genel sorumluluk
 • Genel zararlar
 • Hastalık / Sağlık
 • Emniyeti suistimal
 • Kredi
 • Hukuksal koruma
 • Destek

Olmak üzere hayat dışı yer alabilecek tüm branşlarda faaliyet sürdürmeye ve göstermeye devam ediyor.

Günümüzde ortaya çıkan gelişmeler ile birlikte web adresi aracılığı ile bir konuya dair yalnızca evrensel verilere dayalı olmadan istenen kişisel birtakım gereklilikleri yerine getirerek adınıza kayıt olunan ayrıntılı verilere anında erişebilir ve kolayca işlem yapabilirsiniz. Online hizmete dair pek çok müessese ve kuruluşun gelişim göstermeye başlamasıyla birlikte bu sayede bankacılık işleminden tutun da aracınız dair işlemlere kadar pek çok işlemi bir tıklama sayesinde bulunduğunuz yerden anında yapabilirsiniz. Sigortacılık hizmetleri de sigorta şirketleri aracılığı ile yapılmış bulunan değişimler ile birlikte online sahaya taşınmış olup müşterilerine pratik ve güvenilir erişim imkanı sunmaktadır. Sompo Sigorta şirketi müşterilerine işlemleri sırasında yapılacak uygulamaların çabuk bir biçimde gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Firma kısa zamanda ulaşmalarını sağlamak adına internet üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir. Sompo hasar sorgulama uygulaması müşterilerine getirilen internet üzerinden yapılacak işlemlerden herhangi bir tanesi olup herhangi talihsiz kaza halinde meydana gelebilecek olan hasar ile ilgili gereken verilerin veri tabanı üzerinde tutulduğu ve istenildiği süre erişilebilecek yegane sistem olarak yer almaktadır. Hasar dosyası talihsiz kaza yaşanması durumunda ise hasarın detaylı olarak tutulması gereken konuların meydana geldiği yegane dosyadır. Bu dosya tazminat uygulamalarında son derece mühim oyun oynar. İçerisinde sigorta ile ilgili veriler yer alması gerekir. Sigorta amaçlı itinalı olarak ödenmiş olduğunu bildiren belge, sigorta poliçesi, araç sahibinin şoför vesikası, talihsiz kaza saptama tutanakları, otomobilin trafik vesikalarının yanın da ilçenin görüntü olarak bildirilmesi için talihsiz kaza sonrasında resimlerini içerir. Hasar dosyasının internet üzerinden sorgulanabilmesi Sompo hasar sorgulama aracılığıyla beraber müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Bu hizmetten ne şekilde yararlanacağınız ile ilgili yazımızın devamında Sompo Japan hasar sorgulamanızı nasıl ve hangi kısımdan yapılabileceğinin bilgisini sizlere sunacağız.

Sompo Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sompo hasar sorgulama konusunda ilk olarak size yazımızın alt kısmında verilen internet bağlantısına tıklayınız. Tıkladıktan hemen sonra Sompo hasar sorgulama işlemini yapabilmek için karşınızda beliren sayfada sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekir.

Yukarıda verilen örnek fotoğraftaki gibi ok ile gösterilen bilgileri girdikten sonra ‘Sorgula’ butonuna tıklamanız sizin de Sompo hasar sorgulama yapabilmeniz için yeterli olmaktadır.

Sompo Hasar Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK