Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları SONY Garanti Sorgulama

SONY Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Elektronik cihaz sayısı her geçen gün arttığından dolayı hayatımızı değiştirmeye devam etmektedir. Bundan on sene önce tablet deseydiniz kimsenin hayal edemeyeceği bir elektronik ürünü artık herkes kullanmaktadır. Son zamanlarda güncel kalamadığımız neredeyse her gün yeni bir modelin ve yeni bir cihazın piyasaya sürüldüğü görülmektedir. Bugünler içinde biz her gün yeni bir telefon, tablet veya bilgisayar sahibi olamıyoruz. Çünkü bu cihazların ücretleri oldukça yüksek olarak bize sunuluyor. Bu neden ile almış olduğumuz ürünün uzun süreli kullanıma uygun ve oldukça fazla kaliteli olması bizim için önemli bir unsurdur. Yüksek meblağlar ödeyerek satın almış olduğunuz telefonunuzun ve televizyonunuzun veya başka bir elektronik cihazınızın bozulması nedeni ile veya hasara uğraması size maddi olarak zorluk çıkartabilir. Bu zorluklar ile karşılaşmamak için artık kimi zaman üretici firmalar kimi zaman ise dağıtım yapmakta olan tüm sattıkları ürünlere firmalar birer garanti süreci uygulamaktadırlar.

Genel olarak cihaz alındığı süreden devam eden iki yıl sonra garanti kapsamından çıkmaktadır ama bu telefon, bilgisayar ve tabletler için bu şekilde yapılmaktadır. Diğer elektronik aletlerde garanti süresi bazen kısalıp, uzayabiliyor. Aldığınız bir ürün garanti kapsamında ise ve kullanıcı hatası kaynaklı bir hasara uğramamış ise bu cihazların teknik servis tamiri genel olarak ücretsiz yapıyor. Eğer garanti kapsamı süresi dolmuş ise çoğu firma teknik servis hizmeti veriyor ama bunu hasar tespitinden sonra hasarın büyüklüğüne göre belli tutarlarda belirliyor. Sony marka bir ürününüz bulunuyorsa ve garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız yazımızın içeriğinde sizlere Sony garanti sorgulama işlemlerinizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Sony Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Sony garanti sorgulama işlemlerinizi yapmak için öncelikli olarak aşağıda bağlantısını bulacağınız Sony’nin resmi web sayfasını açmanız gerekir. Sayfa açıldıktan sonra My Sony yazan bölüme girerek “Hesap Aç” yazan butonu tıklamalısınız.

Açılan sayfa üzerinde hesabınız varsa “Oturum Açma” seçeneğini kullanmanız gereklidir. Eğer hesabınız yok ise hemen bir hesap oluşturarak işleminize bu şekilde başlayabilirsiniz. Sony garanti sorgulama işleminiz için e-posta adresiniz ile bir hesap oluşturarak sisteme giriş yapmalısınız. Bu işlemin ardından satın almış olduğunuz Sony marka cihazın bilgilerini doğru bir şekilde sisteme girmelisiniz. Bu bilgiler genellikle ürünün alt kısmında, üzerinde veya çerçevesinde bir yerde bulunmaktadır ve bir etiket üzerinde yazabileceği gibi direkt olarak bu bilgi ürünün üzerine de yazılmış olabilir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde sisteme girdiğiniz takdirde ürününüzün garanti kapsamı bilgileri ekranınızdan size sunulmuş olacaktır. Daha sonraki Sony garanti sorgulama işlemlerinizi yapmak için bu sisteme e-posta ile giriş yaparak kontrollerinizi sağlayabilirsiniz.

Sony Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK