Ana sayfa Ceza Sorgulamaları T.C Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

T.C Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

0
PAYLAŞ

T.C ile trafik cezası sorgulama işlemleri yapabilmek için kolay bir yol olan online sistem kişilere hizmet vermektedir. Bu sistem sayesinde kimlik bilgilerinizi girerek kolay ve hızlı bir şekilde ne kadar trafik cezanız olduğunu rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Bu sistemden yeni araç sahibi olacak kişiler de yararlanabilecektir. Bu sayede özellikle ikinci el oto alımlarında güvenli bir alım satım işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Bu sistem oldukça avantajlı imkanlar sağlamaktadır. Diğer kurumlara gitmeye gerek kalmadan uzun süren sıra derdini yaşamadan oturduğunuz yerden kolay ve hızlı bir şekil de hizmet almanızı sağlamaktadır. Böylece hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de zahmetsizce işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. T.C trafik cezası sorgulama işlemini yapabilmek için sizlere bu makalemizde yardımcı olmaya çalışacağız. Sisteme nasıl giriş yapmanız gerektiği ve nasıl sorgulama yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgilere buradan öğreneceksiniz. Yazımızın devamında merak ettiğiniz soruların cevabı ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır.

T.C Trafik Cezası Sorgulama İşlemleri

Sadece T.C kimlik bilgilerinizi girerek online olarak trafik cezası sorgulama işlemlerini rahatça yapabilirsiniz. Bunun da yolu üç şekilde olmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi, Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi ve E- Devlet resmi internet sitesidir. Şimdi sırasıyla bu sistemlerden önce Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden giriş yaparak nasıl sorgulama işlemlerini yapacağınızı anlatalım.

 

Sisteme kolay ve hızlı bir şekilde girmek için altta yer alan linke tıklamanız yeterlidir. Linke tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada kimlik bilgilerini öncelikle doldurmanız gerekir. Doğrulama butonuna bastıktan sonra karşınıza 4 farklı seçenek çıkacaktır. Buradan araç plakasına yazılan ceza butonuna basmalısınız. Bastıktan sonra ceza işlemlerinizle ilgili detaylı bilgileri doküman halinde göreceksiniz.

EGM T.C Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir diğer sorgulama yolu olan Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesidir. Altta verilen linke tıklayarak buraya giriş yaptıktan sonra plaka numarası, varsa özel plakaya evet işaretlemelisiniz. T.C kimlik numarası, araç tescil tarihi bilgilerini de ekledikten sonra tamam butonuna basın. İşleminiz tamadır. Buradan da trafik cezalarınızla ilgili detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

GİB T.C Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Son olarak ta E- Devlet sistemi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bunun için de aşağıdaki linke tıklamalısınız. E- Devlet sistemine giriş yapmak için şifre edinmeniz gerekir. Şifreniz yoksa PTT kurumundan 2 TL karşılığında E- Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Sisteme girdikten sonra burada kimlik bilgileri ve şifrenizi girdikten sonra ceza sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu şekilde de trafik cezası sorgulama işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken ilgili kuruma giderek ya da online olarak ceza borcunuzu ödemek olacaktır.

E-Devlet Online İnternet Sitesinden T.C Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK