Ana sayfa Araç Taşıt Muayene

Taşıt Muayene

0
PAYLAŞ

Birçok insan ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla araç sahibi olmak ister. Ama araç alımından sonra birçok işlem yaptırması gerekmektedir. Bu yapılacaklar arasında belirli dönemlerde yaptırması gereken kontroller yer almaktadır. Bu kontrollerde araç muayenesi yer almaktadır.

Araç muayenesi trafikte bulunan motorlu ve motorsuz araçların teknik açıdan kontrolünü yapmaktadır. Bu kontrol sayesinde araçların trafiğe çıkıp çıkamayacağı belirlenmektedir.  Araçların özelliklerinin tespitinin ve kontrolünün yapılmış olduğu, bu tespit ve kontroller yapılırken kullanılan cihaz ve çalışanların bulunmuş olduğu alana ve taşıtların muayenesinin yapıldığı alanlara taşıt muayene istasyonu ismi verilmektedir. Ayrıca bu alanlarda muayene kanalları bulunmaktadır.  Araç muayenesi randevusu nasıl alınmaktadır? Bu soruyu birçok araç sahibi sormaktadır. Çok sayıda araç olduğundan dolayı öncelerde randevu alınmadan gidildiğinde saatleri aşan bekleme kuyrukları oluşmaktaydı. Bu da zaman kaybının bir göstergesi olmaktaydı. Bundan dolayı randevu sistemi oluşturulmuştur. Size verilen saat dilimlerinde gittiniz de kısa sürede araç muayenenizi gerçekleştireceksiniz. Ara. Muayene randevu sistemi sitesine girdikten sonra kaşınıza gelen sayfada aracınızın plaka bilgisi istenmektedir. Bu bilgiyi girdikten sonra aracınızın kayıtlı bulunduğu ili seçmeniz istenecektir. Seçtikten sonra, devam yazan kısma basmanız gerekir. Devam yazan kısma bastından sonra da size sorulan bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Araç Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bu işlemlerden sonra randevu alma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Araç muayene iptali için E-Devlet kapısı üzerinden işlem yapabilirsiniz. E-devlet kapısından işlem yapabilmeniz için PTT şubelerinden ufak bir ücret karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Aldıktan sonra TC kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz. Buradan arama sonra araç muayene iptal yazarsanız karşınıza sayfa çıkacaktır. Gireceğiniz plaka numaranız ile birlikte muayene iptalinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet üzerinden aracınızla ilgili birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Taşıt Muayene İptali İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK