Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Tekirdağ Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Tekirdağ Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Son zamanlarda internet kullanımının artmasıyla tüm işlemler online olarak yapılabilmektedir. Birçok kurumun internet ortamına geçmesiyle birlikte bireylerin kurumsal işlerini de internetten halletme imkanı doğdu. Bu sayede herkes istediği zaman istediği yerden işlerini halletmeye başladı. Bu hem kurumlar hem de bireyler için oldukça faydalı oldu. Çünkü hem kurumlar hem de bireyler vakit kaybından kurtuldu.

Son zamanlarda belediyeler de internet kullanmaya başladı. Böylece belediyeler de kendi içlerinde zaman tasarrufuna sahip oldu. Bireyler de belediyeler ile ilgili olan işlerini sanal platformdan hallederek dakikalar içinde işlemlerini tamamlayama başladı.

Geçmiş yıllarda internet bu kadar yaygın değildi. Vatandaşlar da belediyelerdeki işlerini kolayca halledemiyordu. Çünkü genellikle çoğu zaman sıra beklemek zorunda kalıyorlardı. Saatlerini bu sırada geçiren vatandaşlar için belediyelerin internet kullanmaları büyük yarar sağladı. Böylece vatandaşlar akıllı telefonları yardımıyla toplu taşıma aracında bile belediye işlemlerini hızlıca halledebilmektedir.

 

Belediyelerin tamamı internet kullanmamaktadır. Ancak internet kullanan belediyelerden biri olan Tekirdağ Belediyesi, vatandaşlarının memnuniyetini ve güvenini kazanmak için Tekirdağ Belediyesi su fatura sorgulama sistemini hizmete sunmuştur. Bu sistem sayesinde vatandaşlar çok kolay bir şekilde su fatura borcunu öğrenebilmektedir. Yalnızca su fatura borcu değil son ödeme tarihi ve eski dönemlere ait borçlar da buradan sorgulanabilmektedir. Sorgulama işlemleri Tekirdağ Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Tekirdağ Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Belediyesi’nin resmi internet sitesinden bu sorgulama işlemini yapmak oldukça kolaydır. Yalnızca verilen adımlar doğru olarak takip edilmelidir. İlk adım bu yazının sonunda yer alan linke tıklamaktır. Bu link Tekirdağ Belediyesi resmi sitesine yönlendirecektir. Burada E-Devlet sistemi açılacaktır. Bu sistem üzerinden işlemler yapılabilmesi için üye olmak gerekmektedir. Bunun için yeni üyelik butonuna tıklanmalıdır.

Buradan hızlıca üyelik formu doldurularak üyelik işlemi tamamlanmalıdır. Daha sonra sisteme giriş yapılmalıdır. Sağ üstte yer alan T.C. kimlik no ve şifre bilgisi girilmelidir. Giriş yapıldıktan sonra borç bilgileri butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfa üzerinden su fatura sorgulama işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Son ödeme tarihi, geçmiş borçların bilgisine de yine bu sayfadan ulaşılabilir.

Tekirdağ Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK