Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları TELPA Garanti Belgesi Sorgulama

TELPA Garanti Belgesi Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ülkemizdeki elektronik alet alanında büyük bir yarış bulunmaktadır. Büyük firmalar diğer firmalardan bir adım öne geçmek için müşterilerine tanıdıkları fırsatlarla ve yeni özelliklerle ürün alıcılarını cezbetmeye çalışmaktadırlar. Hiç de azımsanmayacak miktarlar ödeyerek aldığımız elektronik cihazların ne kadar hassas olduğunu da unutmamak gerekiyor. Küçük bir müşteri hatasından veya bir anlık dikkatsizlikten meydana gelen düşmeler, çarpmalar veya benzeri sebeplerle tamamen üretici firma kaynaklı olarak birçok sorunla karşılaşabiliyoruz. Bunlara karşı telefonların veya diğer gerekli olan elektronik aletlerinizin belli bir güvence altında olduğunu bilmek istemeniz bir ürün kullanıcısı olarak en doğal hakkınızdır. Yüksek piyasa fiyatları sebebi ile insanların bir kısmı ikinci el alışveriş yapmayı tercih ediyor çünkü bu daha uygun fiyatlı bir yol gibi görünüyor. Ancak bu tür bir alışverişten satın aldığınız ürünün ürüne ait bir garantisi olup olmadığı veya garantisi varsa hangi süre içerisinde sona erdiği gibi bilgilere ulaşmak kolay değil. Bunun için öncelikli olarak ürünün garantisinin üretici tarafından mı sağlandığını veya dağıtıcı firmanın garantisi altında mı olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bu alışveriş kapsamında üretici firma kendi garantisini yapıyorsa kendi web sitelerinden garanti ile ilgili bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür eğer dağıtıcı firma garanti sağlamış ise öncelikli olarak bu firmanın hangi firma olduğunu bilmeniz gereklidir. Ülkemizde Telpa firmasının garanti sorgulama işlemleri konusunda kendine ait bir sistemi bulunmaktadır. Genel olarak General Mobile markalı telefonlarının garantisini içerisinde bulunduran Telpa, garanti sorgulama işlemleri konusunda internet üzerinden sorgulama yapıldığında bilgi veren firmalar arasındadır.

TELPA Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak elinizdeki cihazın IMEI numarası bilmeniz gereklidir. IMEI numarası nedir? Her cihaz için özel verilmiş seri sayılardan oluşan numaralara IMEI numarası ismi verilmektedir. Bu sorgulama işlemini yapabilmeniz için mutlaka IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir. IMEI numarasını öğrenmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Eğer Telpa garanti sorgulama işlemlerinizi yapacağınız ürün bir telefonsa bunu cihazın arama yapılmakta olan bölümünde *#06# karakterlerini tuşladığınızda öğrenebileceğiniz gibi telefonunuzun genel ayarlar bölümüne girerek; Ayarlar>Telefon Hakkında>Durum işlemlerini gerçekleştirerek de IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer telefonunuzun arka kapağı çıkarılabilen bir modelse IMEI numarası batarya üzerinde de yazılı olabilir. Eğer ürününüz diğer elektronik aletlerden biri ise, firmaların bir çoğunun son zamanlarda IMEI numaralarını cihazların üzerine yazmaya başladığını da söyleyebiliriz. Telpa garanti sorgulama işleminizi yapabilmek için IMEI numarasını kolay bir şekilde cihazın üzerinden de okuyabilirsiniz.

 

IMEI numaranızı biliyor iseniz aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız yeterlidir. Siteye giriş için bağlantı adresini tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinden biraz aşağı indiğinizde sayfanın en sonunda bulunan Teknik Servis – Servis – Kargo Takip ve Garanti Sorgulama yazılarının kısmını bulabilirsiniz. Bu kısmın altındaki kutucuğa IMEI numaranızı girmelisiniz. Ve son olarak Telpa garanti sorgulama işlemleriniz için kutucuğun hemen altındaki seçeneklerde “Garanti Kontrolü” yazmakta olan seçeneği ve ARA butonunu tıklamanız gereklidir. Telpa garanti sorgulama işleminizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra gerekli bilgiler ekran üzerinden size sunulacaktır.

Telpa Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK