Ana sayfa Sınavlar TEOG Sınav Soruları

TEOG Sınav Soruları

0
PAYLAŞ

TEOG sınavı uzun bir süreden beri 8. sınıflar için yapılan bir sınavın kısa ismidir. Bu konuda öğrenciler Matematik, Türkçe,  T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen ve Teknoloji,  Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava tabi tutulurlar.

Yapılan bu sınavda eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde 6 ikinci dönemde ise 6 sınav olarak toplamda 12 sınav öğrencilere hazırlanır. Sınav sisteminde bulunan 3 sınavı olan derslerin 2. sınavları yazılı şeklinde yapılırken, 2 sınavlı derslerin sadece bir tanesi yazılı şeklinde yapılır. Geri kalan sınavlar ise test şeklinde yapılır. Testler, çoktan seçmeli 20 soruluk sınavlardan oluşmaktadır.

Sınavlar hafta içindeki 2 gün tayin edilerek gerçekleşmektedir. Bu sınava öğrenciler günlük 3’er sınava girmek üzere katılırlar. Sınav sisteminde farklı bir sistem olarak, yanlış cevaplar öğrencilerin cevaplamış olduğu doğru cevaplarını götürmemektedir. Her öğrencinin bu sınava kendi okulunda girmesi de öğrenciler için büyük avantajdır. Çeşitli sebeplerden dolayı sınava giremeyen öğrenciler için mazeret sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan okullarda yapılır. Bu sınav içinde engelli öğrencilere özgü özel hazırlanmış sınavlar yapılmaktadır.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Ortak Sınavlarının Uygulamasına İlişkin Açıklamaya Göre

 

TEOG sınavından önce, Milli Eğitim bakanlığı resmi internet web sitesinde yayınlanmış olduğu yazı ile bu konu üzerinde ailelerin daha dikkatli olmaları için aileleri uyarmıştı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesinde öğretmen ve veli bilgilendirme rehberi yayınlanmıştır. Bu rehbere ve geçmiş yıllarda yapılan TEOG sınav sorularına ulaşmak istiyorsanız yazımızın devam kısmında bulunan bilgileri takip ederek bu bilgilerin hepsine ulaşabilirsiniz.

TEOG Sınav Sorularına Nasıl Ulaşılır?

Tüm TEOG sınav sorularına ulaşmak istiyorsanız ilk olarak yazımızın devamında sizler için eklediğimiz bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır. Açılacak olan internet sayfası üzerinden geçmiş senelere ait soru kitapçıklarına ve tüm cevap anahtarlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Önceki döneme ait TEOG sınav soruları sayesinde bu soruları kendilerine örnek alarak, öğrenciler gelecek dönemlerdeki sınavlarına daha iyi hazırlanabilmektedir.

TEOG Sınav Sorularına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK