Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Terazi Burcu Özellikleri Sorgulama

Terazi Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hayatımızın birçok alanında karşılaşmış olduğumuz terazi burcu insanları burcun adını aldığı ve sembolü olan terazi aletini yani adaleti ve dengeyi ifade etmektedirler. Adalet konusunu kendinin dışında iki kişi arasında eğer bir olay geçmiş ise adaleti sonuna kadar uygulayarak bu ortama düzen getirebilirler. Eğer bu olaya kendisi de dahil ise ve teraziden adaletli davranmasını beklerseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Terazi burcu insanlarına bu durumda adaleti kendi çıkarlarının doğrultusunda sağlamak daha mantıklı gelecektir. Bu durumda terazi burcu olan insanların güvenli olma durumu da tartışılır durama gelebilir. Terazi burcu olan kişiler genellikle çekici bir yapıya sahip insanlardır. Etraflarında bulunan her insanın mutlaka kendisine ilgi duymasını ve sürekli başka insanlar tarafından beğenilmeyi isterler. Onlar için ilgi görmeyi istemek hava ve su gibi temel ihtiyaç olarak görülür. Neredeyse beğeni görmez ve takdir edilmezlerse yaşayamazlar.

Terazi burcu insanları hem erkek hem de kadınlar olarak flörtöz bir yapıya sahiptirler. Bu burcun insanları için karşı cins ile iletişim kurmak oldukça kolaydır. Sizin ile çok iyi anlaştığını düşündüğünüz bir terazi burcu insanı aslında düşündüğünüz gibi sizinle çok iyi anlaşıyor olmayabilir. Çünkü terazi burcu insanları insanlara karşı genel bir politika olarak çevrelerindeki her bir kişiye fazlası ile iyi davranabilirler. Hatta bu aşırı iyi davranışlar bir süre sonra diğer insanlar tarafından çokça samimiyetsizlik olarak adlandırılabilir. Terazi burcunun insanları yalnızlıktan nefret ederler. Terazi burcunda olan kişilerin hava grubu burçlarından olmalarından dolayı diğer hava grubu burçları gibi terazi de gezmeye ve eğlenmeye bayılır. Evde oturmak neredeyse bir terazi burcu insanı için işkence gibidir. Daima dışarıya çıkmak ve farklı mekanlar keşfetmek isteyebilirler. İki gün üst üste evde bulunan bir terazi asla göremezsiniz. Olumsuz özellikleri arasında bu insanların tembel olduğu da görülebilmektedir. Ev işleri ile kesinlikle uğraşmayı sevmezler. Herhangi bir konu için ilgi duymaları ve ilgilerini kaybetmeleri de bir hayli kolaydır. Terazi burcu insanlarının başladığı ama tamamlayamadığı birçok iş bulunabilir. Terazi burcu insanları her gün farklı bir fikir veya değişik bir proje ile karşınıza çıkabilirler. Bu işleri tamamlayabilme ihtimalleriyse fazlasıyla düşüktür. Ellerinde birçok yarım kalmış işi bulunsa da yeni bir işe başlamaktan hiçbir şekilde çekinmezler. Geçici olarak her alanla ilgilenebilirler.

Terazi Kadını Genel Özellikleri Nelerdir?

 

Terazi burcu kadınları estetik görüntülere önem veren kadınlardır. Bu kadınlar hoş bir mizaca sahiptirler. Genel olarak çevrelerindeki erkeklerin ilgisini çekmekte hiçbir şekilde zorlanmazlar. Mutlaka zamanlarının çoğunda sahte bir tatlılıkları bulunur. Terazi burcu kadınları sürekli ilgi ve iltifat bekleyen kadınlardır. Bir Terazi burcu kadınını kendinize aşık etmek istiyorsanız ona ilginizi mutlaka belli etmemelisiniz. Kaçan kovalanır mantığı terazi burcu kadınları için söylenebilir, bu yöntem terazi burcu kadınları üzerinde etkilidir. Siz kaçtığınız müddetçe sizin ilginizi çekebilmek için daha çok çaba sarf etmeye yönelebilir. Ancak sizi elde ettiği andan itibaren tüm hevesini kaybedebilir ve kendine farklı yerlerde farklı heyecanlar aramaya başlayabilir. Bir Terazi kadınının ilgisini canlı tutmak istiyorsanız asla tam olarak onu sevdiğinizi belli etmeyin. Aynı zamanda bir erkekteki fiziksel görünüm de bu kadınlar için oldukça fazla önemlidir. Eğer görüntünüze dikkat etmezseniz bu onun sizi terk etmesi için oldukça mantıklı bir sebep olabilir. Bu kadınlar aşk yaşayabilmek istediğinizde güzel bir aşk yaşayabileceğiniz kişilerdir. Ancak konu evliliğe geldiği zaman o aşık kadından eser kalmayabilir. Tek eşlilik Terazi burcu insanlarına uygun değildir. Sevsin veya sevmesin mutlaka hayatlarında bir eş bulundururlar çünkü Terazi burcu kadınları yalnızlığı asla sevmezler.

Terazi burcu kadınlarının gözü daima dışarıda ve yeni heyecan arayışı içinde olacaktır. Eğer bir terazi kadınına aşık iseniz ve onunla evlenmek istiyorsanız işinizin zor olduğunu bir kez daha hatırlamalısınız. Terazi burcu kadınları evlilik düşüncesine çok da sıcak bakmazlar ve evliliği hayatın bir getirisi olduğu için mecburiyetten kabul ederler. Yani evliliği istedikleri için değil evlenmeleri gerektiği için evliliği kabullenmek zorunda kalırlar. Bu burcun insanları gezmeye ve macera yaşamaya bayılırlar. Hayatınız boyunca sizlere çok iyi bir yol arkadaşı da olabilirler. Keşfetmek her zaman bir terazi burcu insanı için bir tutkudur. Daima yeniliğe ve güzel görüntülere açıklardır. Terazi burcu kadınları yemek yapma konusunda çok iyi değillerdir. Dışarıda yedikleri bir yemek onlar için evde hazırladıkları bir yemeğe göre çok daha güzeldir. Sosyal hayatlarına oldukça fazla önem verirler. Birçoğu sosyal medya olmadan neredeyse yaşayamaz diyebiliriz. Yaptıkları her şeyi paylaşmak ve başkalarına onaylatma arzuları sürekli vardır. Çocuklarla araları oldukça fazla iyidir. Çocuklar ile çok iyi anlaşabilirler ama kısa vadede bir anlaşma sağlayabilirler eğer uzun bir süreçte bir çocuk ile ilgilenmesini gerekirse bambaşka bir kişiliğe bürünürler. Çok hızlı bir şekilde sorumluluklarından sıkıldıkları için, sinirli, agresif ve anlayışsız bir insana dönüşebilirler. Terazi burcu kadınları sabırsızdırlar beklemekten hiçbir şekilde hoşlanmazlar. Maddiyata oldukça fazla önem verirler. Birlikte olmak istedikleri insanların maddi güçlere sahip olması onları oldukça fazla cezbedebilir. Paralarını genel olarak güzelleşmek için harcayabilirler. Bir terazi kadınına neredesin diye bir soru sorduğunuzda alacağınız cevap büyük ihtimalle kuafördeydim olacaktır. Terazi burcu kadınları için hazırcı kelimesini kullanmak oldukça doğru olabilir. Kendileri uğraşarak elde etmektense her şeyin hazır olarak önlerine gelmesi tercih sebepleridir. Hiçbir şey için emek harcamayı sevmezler. Kısıtlamalar kesinlikle bu kadına göre değildir. Özgürlüklerine son derece düşkün kadınlardır. Özgürlüklerinin kısıtlandığı hissettikleri anda her şeyi gözden çıkararak çekip gidebilirler. Kendileri eşlerine çok fazla sadık değildirler fakat eşlerinin kendisine sadık olmasını isterler.

Terazi Burcu Erkeği Genel Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu olan erkekler oldukça hoş bir fiziğe sahiptirler. Orantılı bir vücut hatları vardır ve çekicidirler. 12 burç arasında görülebilecek en bakımlı erkek tipi terazi burcuna sahip erkeklerdir. Bu erkeğin etrafında çekiciliğine dayanamayan birçok kadın bulunur. Tıpkı terazi kadınları gibi terazi erkekleri de flört etmeyi çok severler. Mutlaka hayatlarının her zamanında bir kadın bulunur. Bu kadını sevip sevmemeleri de onlar için çok önemli değildir. Yalnız olmaktan aynı terazi burcu kadınları gibi nefret ederler. İyi giyinmeyi severler ve iyi giyinirler ve görünümlerine çok fazla dikkat ederler. En belirgin özellikleriyse bu burç insanlarının kararsız olmalarıdır. Terazi burcu erkekleri neredeyse aklınıza gelebilecek hemen her konuda kararsız bir yapıya sahiptirler. Hep bu yüzden hayata bir adım geç kalırlar. Terazi burcu erkeklerinin genellikle nefret ettiği şey ise yalandır. Yalan söylediğinizi hissettikleri anda hemen sizinle arasına aşılmaz bir duvar örecektir. Dürüstlüğe terazi burcu erkekleri son derece önem vermektedirler. Kendisi de yalan söylemeyi kesinlikle beceremez yalan söylemeye çalıştığı zaman ne söyleyeceğini unutur ve kendisini çok kolay bir şekilde ele verir. Terazi Kadınlarının aksine çoğu zaman duygusal davranışları vardır. Meraklıdırlar, her konuda bilgi sahibi olmayı severler ve her zaman bilgi sahibi olmak için çaba sarfederler. Ama terazi kadınları gibi onlarda hızlı bir şekilde olaylar karşısında ilgilerini kolaylıkla kaybederler. Terazi burcu erkekleri de terazi burcu kadınları gibi özgürlüklerine oldukça fazla düşkünlerdir kısıtlanmak kesinlikle bir terazi burcu erkeğine göre değildir. Kelimeleri oldukça güzel seçer ve karşılarındaki kişilere kullanırlar. Terazi burcu erkeklerinin konuşmaları karşısında hayran hayran bakmaktan ve onlardan etkilenmekten başka bir şansınız yoktur. Terazi burcu erkeklerini anlatan üç kelime vardır, bunlar espritüel bakımlı ve çekicidir. Çok küçük bir gülümsemesi ile başınızı döndürerek sizi hızlı bir şekilde etkisi altına alabilir. Arkadaş çevresi çok geniştir ve arkadaşlarına oldukça fazla değer verir. Hemen hemen her burcun insanı ile arkadaş olabilir. Çünkü Terazi burcu insanları karşılarındaki insanlarla tartışma oluşturmamak ve ortamı yumuşatmak açısından sevmedikleri insanlara sahte davranışlarda bulunabilirler. Terazi erkekleri genellikle düşünceli görünmektedirler bunun sebebiyse çevresinde oluşan olaylara karşı anlam verme çabasıdır. Bu erkekler her ne kadar sosyal hayatları gelişmiş olsa bile evlerine oldukça fazla önem verirler. Birlikte olacakları kadının bakımlı olmasını ve ev hayatıyla oldukça fazla ilgili olmasını beklerler. Yalnız olmak Terazi burcu erkekleri için imkansızdır. Evlenecekleri kadınlarla tanışana kadar başlarından birçok ilişki geçebilir. Aşık olmak isterler ve eşlerinin sadece kendilerine ait olmasını da isterler ama kendileri bu duruma uyum sağlamayı çok fazla beceremezler.

Terazi Burcunun Diğer Burçlar İle İlişkisi Nasıldır?

Koç ve Terazi Burç Uyumu

Bu iki burcun insanı birbirine tamamen zıt kutuplardadır. Fakat zıt kutupların birbirleriyle ne kadar iyi anlaşabildiklerini de düşünürsek bu iki burcun insanı kendilerini insanlara kanıtlar nitelikte bir ilişki yaşayabilirler. Bu iki burç insanının arasında daima bir çekim olabilir. İkisi için de gezmek ve macera yaşamak önem taşımaktadır. Koç her ne kadar dobra davranışlar sergilerse terazi burcu insanı da bir o kadar nazik olmaya çalışır. Birbirlerinin kusurlarını kapatmaya çalışarak aralarında güzel bir ilişki başlatabilirler. Fakat sabırsız ve kendilerinden emin bir yapıya sahip olan koç için terazi burcunun kararsız ve kendine güvensiz halleri çoğu zaman terazi burcu insanı için sinir bozucu bir hal alabilir. Fakat karşılıklı birbirlerine anlayış gösterdikleri zaman güzel bir birlikteliğe başlayabilirler.

Boğa ve Terazi Burç Uyumu

Boğa burcunun inatçılığını ve kesin kararlı bir yapıya sahip olduğunu düşünürsek, bu noktada bu iki burcun birbirlerine zıt olduklarını söylemeliyiz. Bu iki burcun insanını da koç ve terazi ikilisi gibi değerlendirmemiz mümkün. Boğa burcu ve terazi burcu arasındaki aşk terazi burcunun esnek yapısı sayesinde sürdürülecektir. Boğa burcu insanı ev yaşamına en çok önem gösteren burçlardan bir tanesidir. Terazi burcu insanı ise ev yaşamına boğa burcu insanı kadar önem vermemektedir. Bu iki burç insanının ilişki durumu, boğa kadını ve terazi erkeği arasında geçiyorsa mutlu olma ihtimalleri biraz daha yükselebilir. Çünkü boğa erkeği kıskanç bir yapıya sahiptir ve sevdiğini sonuna kadar sahiplenerek korur. Terazi burcu kadını ise kıskançlık duygusuna ve tek eşliliğe asla tahammül edemez. Bu yüzden bu iki burç insanının uyumlu olmaları pek de mümkün gözükmüyor.

İkizler ve Terazi Burç Uyumu

Her iki burcun da hava grubuna ait olmaları bu iki burç insanını mükemmel bir çift yapabilir. İki burcun insanı da kıskanılmaya ve kısıtlanmaya kesinlikle gelemez bu yüzden birbirlerini çok iyi anlayarak ve bir diğerinin ihtiyaçlarına cevap göstererek uyumlu yaşayabilir. Bu iki burcun insanı gezmeye ve dışarıda zaman geçirmeye bayılır. Her iki burcun insanı da ilişkiye mantıklı yaklaşacak ve güzel uyum sağlayacaklardır. Bu iki burcun kadınları da erkekleri de flört etmeye bayılırlar. Bu iki burcun ilişkileri ilk aşamada flört boyutunda olmasa da kısa bir süre içinde aralarında daha güçlü bağlar oluşabilir. İkizler burcu ve terazi burcunun ilişkisi birbirine uyum sağlayarak aralarında iyi bir uyum sağlanabilir.

Yengeç ve Terazi Burç Uyumu

Yeryüzünde anlaşamayacak iki burç insanı varsa bunların terazi ve yengeç burcu insanları olduğunu söyleyebiliriz. Bu iki burç insanının mutlu bir ilişki yaşayacağını düşünenler aşırı iyimser düşünen insanlardır. Çünkü bu iki burcun yapısı tamamen birbirinden farklıdır. Yengeç insanları evine bağlı insanlardır yani evde olmayı sever fakat ikizler için uzun süre evde durmak işkenceye dönüşebilmektedir.  Yengeç burcu insanları sevdiğini sahiplenir ve kıskanır fakat terazi burcu insanlarının gözleri sürekli dışarıdadır. Terazi burcu insanları tek eşli bir burç olmadığı göz önüne alınırsa bu ilişkide en fazla yıpranan taraf yengeç burcu insanı olacaktır. Yengeç burçları oldukça duygusaldır ve yemek yapmaya, çocukları ile ilgilenmeye bayılırlar. Terazi burcu insanları ise yemek ve mutfak işlerini kesinlikle sevmez ve yengeç burcu insanlarının duygusal dünyasına hiçbir şekilde anlam veremez. Bu iki burç insanı kesinlikle bir araya gelmemelidir çünkü bu ilişki her iki burç insanı için yorucu olabilir. Her iki burç insanı için de birbirlerinden uzak durmaları çok daha faydalı bir davranış olacaktır.

Aslan ve Terazi Burç Uyumu

Bu iki burcun insanı oldukça fazla birbirine uyumludur. Aslan burcu insanları lider özelliklere sahip ve oldukça fazla kararlıdır. Terazi burcunun kararsız ve kendine güvensiz olan hallerini dengeleyebilecek nadir burç insanlarından biridir. Terazi aslan burcunun kararlı ve ne istediğini bilen yapısı karşısında kolaylıkla etkilenebilir. Bu iki burcun insanı uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirler. Her iki burcun insanı yalnız kalmayı sevmez. Mutlaka bir ilişki yaşamayı isterler. Bu iki burcun insanı birbirlerinin isteklerini anlayış gösterir ve yerine getirebilirler. Bu birliktelikten güzel ve mutlu bir son ile biten bir hikaye çıkabilir.

Başak ve Terazi Burç Uyumu

Başak burcu ve terazi burcu insanları genellikle anlaşabilen burçlar sınıfına girmemektedir. Başak burcu titiz ve planlı olarak hayatını düzenlemeyi sever terazi burcu insanları ise her zaman kararsızdır. Terazi burcu insanlarının kararsız halleri başak burcunda olan kişileri sinir krizine sokabilir. Başak burcu olan kişiler çalışkan ve üretken olmayı severler her zaman kendilerine yaşam felsefesi edinmiş bir burçtur. Terazi burcu ise tam başak burcunun tersine tembelliğe yatkındır. Başak burcu ve terazi burcu bir aşk yaşamak isterse başak burcu terazi burcunu tembel olmakla terazi burcu ise başak burcunu kuruntucu olmakla suçlayacak ve aralarında mutsuzluk olacaktır. Kısaca bu burçların anlaşması oldukça zordur ama imkansız da değildir karşılıklı olarak birbirlerine anlayış gösterebilirlerse güzel bir ilişki yaşanabilir.

Akrep ve Terazi Burç Uyumu

Akrep burcunun tutkulu halleri ile adeta bir mıknatıs gibi terazi burcunu kendine çekmesi bu iki burç insanının birbiriyle mükemmel bir uyum içerisinde olmasını sağlayabilir. Sosyal yönleri güçlü olan terazinin tüm duyguları akrep burcuna göre çok daha yüzeysel bir haldedir bu yüzden yoğun duygular yaşamakta olan akrep burcuna karşı hayranlık duyması oldukça fazla doğaldır. Akrep burcu insanları ne kadar sakin bir görüntü sergileseler de aslında onların içinde duygu patlamaları yaşanmaktadır. Eğer terazi burcu insanları bu ilişkide görüntüye takılmazlarsa ve akrep burcunu tanımak için kendilerine fırsat tanırlar ise akrep burcu da zorlayıcı sabit tavırlarını kontrol altına alabildiğinde çok iyi anlaşabilirler.

Terazi ve Terazi Burç Uyumu

Bu iki burcun insanı hemen hemen aynı özelliklere sahip olan terazi kadını ve terazi erkeği uzlaşabilirler. Ancak her ilişkide olduğu gibi bu ilişkide de birtakım sorunlar yaşanacaktır. Tek burçtan olan iki kişi son derece kararsız olduğundan dolayı birbirlerini seçerek almış oldukları karar ikisi için de şaşırtıcı olabilir. Her iki taraf da birbirleri ile flört etmeyi sevecektir. Bu tek burcun iki insanı birbirleri ile uyum içerisinde hareket edebilirler. Sanatsal zevkleri ve kendilerine göstermiş oldukları bakım ve özen bu burçları bir arada tutmayı başaracaktır. Her iki tarafında terazi burcu olmasından kaynaklanan mutluluk çevreleri tarafından mükemmel çift olarak görülmelerini sağlayabilir. Bu iki insanı asla dağılmış bir şekilde göremezsiniz. Her zaman bu iki kişi kendilerine özen gösterirler.

Yay ve Terazi Burç Uyumu

Terazi burcu insanı için mutluluğu bulabileceği nadir burçlardan birisi de yay burcudur. Her iki burcun insanı da sosyal hayatlarında çok gelişmiştir. Her iki burcun insanı da gezmeye yeni mekanlar keşfetmeyi çok sever. Birçok ortak noktaları bulunmaktadır. Eğer arkadaşlarından zaman bulup birbirlerine zaman ayırırlarsa ve birbirlerini tanımaya çalışırlarsa bu iki burcun insanı mutlu olacaklardır. Biz bu çiftin mutlu olma ihtimalleri yüksek. Fakat bu ilişkide yay burcu insanı terazi burcundan daha çok özgürlüğüne düşkün olacaktır. İki tarafta özgürlüklerinin kısıtlanmasına gelemez. Eğer terazi yay burcunun isteklerine ve kararlarına saygı gösterirse bu ilişkinin yıllarca sürdüğü görülebilir.

Oğlak ve Terazi Burç Uyumu

Terazi burçları oldukça sosyaldirler ve daima çevresinde insanların olmasını isterler. Terazi burcu insanlarının hayatında her zaman bir partner bulunur ve üstelik partnerini sevip sevmediği de pek önemli değildir çünkü yalnız olmaktan nefret ederler. Oğlak burcu ise tam tersi yalnız olmayı çok sever. Eğer hayatında bir insan olacaksa bu gerçekten karşı taraftaki insana hisleri olduğu için olması gereklidir. Terazi burcu insanları gezmeyi ve tembellik yapmayı severler. Oğlak burcu insanları ise tam tersi çalışmayı ve üretken olmayı severler. Yani bu iki burcun insanlarının birbirlerini anlaması ve mutlu bir evlilik yapması zordur.

Kova ve Terazi Burç Uyumu

Terazi burcu ve kova burcu insanları hava grubu burçlarındandır. Yani temel bir perspektiften bakılırsa her iki tarafın da istek ve ihtiyaçları aynıdır. Her ikisi de arkadaş çevrelerine son derece önem verirler hatta o kadar ki arkadaşları için yapamayacakları bir fedakarlık yoktur. Fakat kova burcu teraziye göre her zaman insanlara biraz daha fazla mesafeli olacaktır. İlgi görmeye alışkın olan ve her zaman beklenti içerisinde yaşamını sürdüren teraziyse kova burcunun bu durumu karşısında bir müddet ortada kalacaktır ki zaten terazi burçları kararsız kimlik konusunda yüksek olan burçtur. Bu iki burcun insanı her şeyden önce çok iyi arkadaş olabilir. Yani bu iki burcun insanı birbirlerinin kişisel özgürlüklerine saygıda kusur etmezlerse mutlu bir ilişki yaşayabilirler.

Balık ve Terazi Burç Uyumu

Balık burcu insanları hassas, duygusal, değişken ve zarif bir yaradılışa sahiptir. Terazi burçları sürekli gözü dışarıda olduğu için balık burcu bu duruma tahammül gösteremeyebilir. Onun duygusal dünyası içinde terazi burcuna katlanabilecek kadar sağlam bir yapı yoktur. Kaldı ki her ikisi de oldukça fazla kararsız insanlardır. Bu iki burcun insanlarının bir araya gelmeleri bile büyük başarı olabilir. Terazi burcu insanı aradığı sonsuz ilgiyi balık burcunda bulabilir ancak balık burcu insanı bu ilişkide her zaman yıpranan taraf olacaktır. Her şeye rağmen bu iki burcun insanı birbirlerine anlayışlı davranırlar ise ve terazi burcu balık burcuna sadık kalmayı becerebilirlerse bu iki burcun insanı mutlu bir çift olabilirler.

BİR CEVAP BIRAK