Ana sayfa Genel Sorgulamalar THY Bilet Sorgulama

THY Bilet Sorgulama

0
PAYLAŞ

THY yani açılımı ile Türk Hava Yolları 1933 yılında kurulmuştur. İstanbul’da bulunan ve Türkiye’nin bayrak taşıyıcılığını üstlenen bu hava yolu şirketinin daha önceleri ismi Hava Yolları Devlet İşletme İdaresi idi. 1947 yılında ilk dış seferini Ankara – İstanbul – Atina arasında havayolunda gerçekleştirmiştir. Çok büyük bir ulaşım ağına sahip olan Türk Hava Yolları Güney Amerika, Kuzey Amerika, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika Orta Doğu ve Uzak Doğu seferleri yapabilmekte olup profesyonelce hazırlanmış web sitesi sayesinde THY Bilet Sorgulama işleminizi çok kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları günümüzde 113 ülke üzerinde olmak kaydıyla 43’ü iç hat 235’i dış hat olarak 284 farklı noktaya sefer düzenlemiş bulunmaktadır. Türk Hava Yolları en fazla uçuş ağı sıralamasında dünyada 4.sırada bulunmaktadır.  Yolcu taşımacılığında ilerleyen hizmetinden farklı Türk Hava Yollarına bağlı “TURKISH CARGO” dünyada 55 noktaya kargo taşımacılığı yapmaktadır. Türk Hava Yolları filosu 294’ü yolcu uçağı ve 10’u kargo uçağı olmak üzere toplamda 304 uçağa sahip bir havayolu şirketidir. .

THY Bilet Sorgulama

Türkiye’de tercih edildiği kadar tüm dünyada da tercih edilen bir havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları firmasından bir gün içinde bu kurumu kullanan müşterileri tarafından bilet alınmaktadır. Bilet alımı, satışı ve uçuş yapılacak olan şehre biletin olup olmadığı ve uçak saatleri hakkında bilgiler internet üzerinden sorgulama yapılabilen bilgilerdir.

 

THY bilet sorgulama işleminizi yaparken aldığınız bir biletin üzerinde değişiklik yapmanız veya sistemden başka bir bilet almanız mümkündür.  Siz okurlarımıza aşağıda kolaylık olması açısından vermiş olduğumuz linki tıklayarak THY Bilet Sorgulamanızı çok kısa bir sürede yapabilirsiniz.

THY Bilet Sorgulama
THY Bilet Sorgulama

Linke tıkladığınız zaman yukarıdaki sayfa görselindeki bir sayfa önünüze açılacaktır. THY  bilet sorgulama işleminizi yapmak istiyorsanız öncelikli olarak üstte bulunan ok ile gösterilerek bölgeyi işaret eden yere ulaşım sağlamak istediğiniz yerin ismini yazmalısınız. Daha sonraki bir işlem olarak da gidiş dönüş tarihinizi seçmelisiniz. Aşağıda sizden istenilmekte olan yetişkin ve çocuk sayısını eksiksiz olarak sisteme girerek “DEVAM” butonuna tıklayınız. Daha sonrasında bu sistem üzerinden bilet sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Aşağıdaki görselde verilmiş olan örnekte 01.07.2016 Cuma günü içinde İstanbul’dan Ankara’ya gidecek olan 1 yetişkin için uçak bileti aldığımızı varsayalım;

THY Bilet Sorgulama
THY Bilet Sorgulama

Sisteme eksiksiz olarak tüm bilgileri girdikten sonra THY bilet sorgulama işlemlerinizi yapabileceğiniz üstteki sayfa görselinde bilgi ekranı çıkacaktır. Size en uygun sefer saatini ve sefer alanını seçerek satın alma işleminizi tamamladıktan sonra uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz.

THY Bilet Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK