Ana sayfa Genel Sorgulamalar THY Sefer Sorgula

THY Sefer Sorgula

0
PAYLAŞ

THY yani Türk Hava Yolları ülkemizde 1933 yılından bu yana hizmet vermektedir. Türk Hava Yolları’nın ismi daha önceleri Havayolları Devlet İşletme İdaresi olarak bilinmekte idi. 1935 senesine kadar bu kurum Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı kalmış bir kurumdur. Daha sonra Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanmıştır.

1933 yılında Türk Hava Yolları, 5 uçağı ve 23 koltuk kapasitesiyle ilk seferlerini düzenlemeye başlamış bu yıllarda bile dünyada ismini duyurmuş bir havayolu şirketidir. Düzenlenmiş olan ilk dış sefer 1947 senesinde Ankara-İstanbul-Atina arasında gerçekleşmiştir.

THY Sefer Sorgula

Türk Hava Yolları kısa ismi ile THY ilk genel merkezini Ankara’da kurulmuştur. 21 Mayıs 1955 tarihinde  6623 sayılı kanun ile birlikte kurumun ismi değiştirilmiş ve Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü olarak belirlenmiştir. Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı adıyla bulunan hükümete anonim bir ortaklık kurma yetkisi bu kuruma verilmiştir. 20 Şubat 1956 tarihindeyse Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı kurularak 1 Mart 1956 yılında Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı hizmet vermeye başlamıştır. Türk Hava Yollarının Kuruluşu için kullanılan sermaye miktarı ise 60 milyon Türk Lirası tutarında idi.

 

Dünyada büyüklük ve uçuş sayısı alanlarında 4. Sırada olan Türk Hava Yolları gün içinde binlerce yolcuya hizmet vermektedir. Bir çok dış ülke uçuşu olduğu gibi bu kurumun kargo hizmeti de verdiği bilinmektedir.

THY Sefer Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları sefer sorgulama işlemleriniz yapabilmek için sizin için yayınlamış olduğumuz bu sayfanın en altındaki linke tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Bu link üzerine tıkladıktan sonra işleminize başlamak için aşağıda bulunan görseldeki sayfa gibi bir sayfayı göreceksiniz. Bu sayfa üzerinden ok ile gösterilmiş olan bölüme nereden nereye kadar uçuş yapmak istediğinizi yazarak işleminize başlayınız. Daha sonrasında bu sayfa üzerinden kendinize uçuş olan bir tarih bulunuz. THY sefer sorgula işlemini bitirmek için ok ile gösterilmiş olan devam butonunu tıklayın ve daha sonrasında THY sefer sorgula işleminizi bitiriniz.

THY Sefer Sorgula
THY Sefer Sorgula

THY Sefer Sorgula İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK