Ana sayfa Genel Sorgulamalar Tiyatro Sorgulama

Tiyatro Sorgulama

0
PAYLAŞ

Tiyatrolar hem çocukların hem de yetişkinlerin çok sevdiği dram, güldürü, düşündürücü ve trajedi türde yapılan ve canlı performans gerektiren oyunlardır. Dünyanın her yerinde hem ağlayan hem de gülen maskelerle sembolleşmiş olan tiyatronun akışı için sahnenin düzeninin oyuncular için önemi vardır. Tiyatroda sahne düzeni; ışıklandırma, sahne akustiği ve seyircilerinin seyir koltuklarının sahne görüş açısının iyi bir şekilde ayarlanmış olmasıdır.

Sinema filmlerinin ve televizyonların hayatımıza girmesinden sonra tiyatro seyircisi oldukça azalmıştır. Fakat özel tiyatrolarda ve Devlet Tiyatrolarında halen gösterimde olan bir çok tiyatro oyunu bulunmaktadır. Çocuk oyunları ve yetişkin oyunları olarak ayrılan türlerle bir çok oyuncu bu sahnelerde ter dökmektedir. Devlet Tiyatroları sitesinden tiyatroların nerede olduğunu ve nasıl gidebileceğiniz hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için yazımızın devamındaki görsellerden ve bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Tiyatro Sorgulaması Nasıl Yapılır?

yaşam standartlarını geliştirmek isteyen vatandaşlarımız sosyal aktivitelerde bulunarak tiyatro izleyicisi olmaktadır. Tiyatro izleyicisi olmak da hangi tiyatroda hangi oyun var olduğunu öğrenmek için tiyatro sorgulama işlemi yapmaktadır. tiyatro sorgulama işlemi yapıldığında izlemek istediğiniz tiyatronun saatini, tarihin ve tiyatronun hangi sahnede oynanacağı hakkındaki bilgilere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

 

Tiyatro sorgulaması yapmak isteyen kişiler Devlet Tiyatroları resmi internet sayfasını ziyaret ederek işlemlerine başlayabilir. Yazının en alt bölümünde vermiş olduğumuz linke tıklayarak sorgulama işlemine başlayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde kırmızı ile belirtilmiş olan genel program yazısı karşınıza çıkacaktır. Bu yazıyı tıklayarak sorgulama işleminize başlayabilirsiniz.

 

Genel program yazısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan tablo üzerinde aşağıda kırmızı renkli alanda altı çizilmiş olan kısım üzerinden şehir seçerek istediğiniz şehirde bulunan tiyatro eserini ve aynı yerden seçtiğimiz tiyatronun saatini ve sahnesi kolayca öğrenebilirsiniz.

Devlet Tiyatrolarının resmi internet web sitesi üzerinden sadece tiyatro sorgulaması değil var olan tiyatro festivallerinden ve turnelerinden de haberdar olmak için bu sistemi hızlı ve güvenli bir şekilde kullanabiliriz.

Tiyatro Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK