Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Tokat Belediyesi Su Fatura Sorgulama

Tokat Belediyesi Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak internet kullanımı oldukça yaygınlaştı. İnternet kullanımının bu kadar yaygınlaşmasının en olumlu özelliği şüphesiz ki birçok işlemin kolayca yapılmasına olanak sağlamasıdır. İnternet sayesinde kişiler bütün işlerini tek tıkla, bilgisayar başında halletmeye başladılar. Bu işler her türden olabilmektedir. Alışverişten, fatura yatırmaya çeşitli her türden işler internetin hızlı dünyasında gerçekleştirilebilmektedir.

İnternet yalnızca kullanıcıların değil, kurum ve kuruluşların da yardımcısı olmaktadır. Kurumlar bu sayede daha iyi ve daha hızlı hizmet vermektedir. Durum böyle olunca da bu kurumlara daha fazla talep olmaktadır. Kurumların internet dünyasına geçmesi, kullanıcıları da olumlu yönde etkiledi. Kişiler işlerini halletmek için kurumlara gitmek yerine istedikleri yerden istedikleri saatte kurumsal işlerini halledebilmektedir. Böylece zaman kaybı yaşamadan, vakitlerini istedikleri gibi değerlendirebilmektedir.

Son yıllarda internetin yaygınlaşmasından ötürü belediyeler de internet sitelerinden online hizmetler vermeye başlamışlardır. Amaçları da vatandaşlarına verdikleri hizmetin kalitesini arttırmak ve vatandaşlarının zamanını harcatmadan kolay bir şekilde işlem yapmalarına yardımcı olmaktır. Bu uygulamaları gerçekleştiren belediyelerden biri Tokat Belediyesi’dir. Tokat ilinde yaşayan vatandaşlar internetten kolayca Tokat Belediyesi su fatura sorgulama sistemini kullanabilmektedir.

 

Tokat Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tokat Belediyesi’nin sunmuş olduğu su fatura işlemlerini yapmak çok kolaydır. İlk olarak Tokat Belediyesi’nin resmi internet sitesine girilmelidir. Bunun için de yazının sonunda bulunan linke tıklamak yeterli olacaktır. Bu link doğrudan E-Belediye sayfasına yönlendirecektir. Sayfada ilk olarak yukarıda yer alan borç sorgula butonuna tıklamak gerekmektedir.

Açılan sayfa üzerinden bazı bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler belediye sicil no ve su abone no bilgileridir. Bu bilgiler, faturaların üzerinden kolayca bulunabilir. Bilgiler ilgili kutucuklara eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Sonra da güvenlik kodu bilgisi doğru bir şekilde girilmelidir. Son olarak da getir butonuna tıklanmalıdır.

Böylece toplam borç bilgisine kolayca erişmek mümkün olacaktır. Bu sistem üzerinden farklı seçeneklere de ulaşmak mümkündür. Sadece ödenmeyen borçlar, sadece ödenen borçlar ya da tüm borçlar bir arada incelenebilir. Bu sistem üzerinden kredi kartı ile borç ödemesi de yapılabilmektedir.

Tokat Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK