Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları TOSHIBA Garanti Sorgulama

TOSHIBA Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde markalar gün geçtikçe müşteri ile aralarında bulunan bağa daha fazla önem vermeye başladı. Bilindiği gibi bir ürünü satın alırken dikkat ettiğimiz en önemli seçeneklerden birisi de tabi ki garanti süreleridir. Bu konuda birçok firma standart olarak iki yıllık garanti süresi vermekte ve tüm sattıkları ürünlere aynı sistemi uygulamaktadırlar. Tabi ürününüzün iki yıl içerisinde bir hasara uğramayarak 2 yıl sonrasında bozulmayacağını kimse garanti altına alamaz. Bu neden ile daha uzun süreli garanti kapsamı dediğimizde Toshiba bu konuda çalışmalara başlamış bulunmaktadır. 5 yıl garanti süresi vererek müşterinin dikkati çeken ve ürünlerine bu derece önem vermekte olan başka bir marka daha var mıdır bu konu tartışmaya açıktır.

Elektronik cihaz kullanıcıları için en önemli konulardan birisi de kesinlikle garantidir. Elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız ve dizimizden eksik etmediğimiz dizüstü bilgisayarlarımız olsun hepsi ufak tefek dikkatsizlikler sebebi ile büyük hasarlar alabilen hassas cihazlardır. Bu neden ile bir ürünü alırken her zaman garantisine dikkat etmek cihaz alımlarında önemli bir konudur. Diyelim ki cihazınızın başına hiç istemeden bir problem geldi veya bir elektronik cihaza çok fazla büyük meblağlar ödemek istemediniz ve ikinci el yöntemi ile bir cihaz aldınız, bu nedenden dolayı garanti süresini öğrenmek istemeniz gayet doğaldır. Bu işlemler için büyük bir firma olan Toshiba, garanti sorgulama işlemi için insanları uğraştırmak istememiş ve basit, kolay bir sistem sunarak müşterilerine çok büyük bir kolaylık sağlamıştır. Çünkü bazı durumlarda bir cihazın garanti kapsamında olup, olmadığını öğrenmek biraz sıkıntılı olabiliyor. Bu yazımızda sizler için bu basit ve kolay işlemi yaparak Toshiba garanti sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı tüm ayrıntıları ile anlatacağız.

Toshiba Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Toshiba garanti sorgulama işleminizi yapmak için öncelikli olarak yapmanız gereken ilk işlem aşağıda bulunan kurum bağlantısını tıklayarak Toshiba’nın resmi sitesine giriş yapmanız olmalıdır. Daha sonra da bu sistem üzerinden garanti sorgulama sekmesine tıklamalısınız.

Bu işlemi yaparken oldukça basit bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bilmeniz gereken tek bilgi ise ürününüzün seri numarasıdır. Eğer bu seri numarasını bilmiyorsanız, o zaman bu seri numarasını nasıl öğrenebilirsiniz? Genel olarak ürünlerin alt veya arka bölümlerinde bir etikette yazılı olan seri numarası bazı modellerde ise direkt olarak ürünün üzerine yazılmış olabilmektedir. Eğer seri numarasını buldu iseniz, bu numarayı açılan web sayfası üzerinden Garanti Sorgula menüsüne tıkladıktan sonra gerekli bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gereken yerde Seri Numarası yazan bölüme yazarak ardından hemen yanında bulunan ARA butonuna basmanız ile birlikte Toshiba garanti sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu son adımı bitirdikten sonra Toshiba garanti sorgulama ile ilgili olarak öğrenmek istediğiniz tüm gerekli bilgiler ekranınızda olacaktır.

Toshiba Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK