Ana sayfa Trafik Trafik Borcu Sorgulama

Trafik Borcu Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte pek çok işlemi rahat, kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebildiğimiz gibi trafik borcu sorgulama işlemini de internet üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızın devamında trafik borcu hakkında bilgilere sahip olabilir ve trafik borcunuzun olup olmadığını nasıl öğreneceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Önceki yıllarda tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmek için gerekli kurumlara bizzat başvuru yapmak ve saatlerce sıra beklemek gerekirdi. Ancak teknolojinin ilerlemesi ve internetin yaygınlaşması ile birlikte tüm bu işlemleri evimizden internet üzerinden kısa sürede kendimiz kolaylıkla gerçekleştirebilmekteyiz. Bu sayede zamandan da büyük ölçüde tasarruf sağlayabilmekteyiz.

Trafik borcu motorlu araçlar için düzenlenmekte olan trafik kurallarından meydana gelmektedir. Trafik kurallarına uyulması kanunen zorunludur. Bu kurallara uyulmadığının tespit edilmesi durumunda kural ihlali yapan kişilere ceza uygulanmaktadır. Ceza yiyen sürücüler cezalarını zamanında ödemek zorundadır ve bu yüzden cezalarını takip etmeleri gerekmektedir.

Trafik Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

 

Trafik borcu sorgulama işlemi iki ayrı kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu kurumlardan biri Vergi Dairesi diğeri ise Emniyet Genel Müdürlüğü’dür. İki ayrı siteden borç sorgulama hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

  • Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi İnternet Sayfasından Trafik Borcu Sorgulama

İlk olarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızın bu bölümünün sonunda verilmekte olan linke tıklamanız sayfaya yönlendirilmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Açılmakta olan sayfada istenilen T.C. kimlik numaranızı ve doğum yılınızı doğru bir şekilde yazarak doğrula butonunun üzerine basmanız gerekmektedir. Kimlik bilgilerinizi doğrulayıp siteye giriş sağladıktan sonra ise sorgulama işlemlerinizi kolay, rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

EGM Trafik Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

  • Gelir İdaresi Başkanlığının Resmi İnternet Sayfasından Trafik Borcu Sorgulama

Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için yukarıdaki yazıda da belirtildiği gibi bu yazının sonunda paylaşılan linke tıklamanız yeterli olacaktır. Linke tıkladıktan sonra ekranınız üzerinden açılan sayfadan plakanızı bitişik bir şekilde yazmanız ve plakanız özel bir plaka ise bu durumu belirtmeniz istenmektedir. Plaka bilgilerinizi doğru bir şekilde ve sistem tarafından istenildiği gibi yazdığınızdan emin olduktan sonra T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numaranızı ve araç tescil tarihini gerekli boşluklara belirtildiği şekilde yazmanız gerekmektedir. Tüm bilgilerinizi yazdıktan sonra tamam butonuna tıklayarak sitenin içeriğine giriş sağlayabilir ve tüm sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirerek trafik borcunuzu bu sayede kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Trafik Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK