Ana sayfa Trafik Trafik Muayene Randevu

Trafik Muayene Randevu

0
PAYLAŞ

Teknolojinin hızla ilerlemesi ve internetin yaygınlaşması ile birlikte tüm işlemlerimizi internet üzerinden gerçekleştirmeye başladık ve neredeyse günün her saati internete ihtiyaç duymaya başladık. Ayrıca internetin yaygınlaşması ve aktif bir şekilde kullanmaya başlanması ile elimizin altında bulunmakta olan tüm teknolojik aletlerden interneti kullanır hale geldik. Kamu kurum ve kuruluşları da vermiş olduğu internet hizmetleri ile vatandaşın işleri daha kolay bir şekilde çözmesine yardımcı olmaktadır. Önceki yıllarda en ufak işlemlerimiz için bile bizzat kurumlara giderek ve saatlerce sıra bekleyerek işlemlerimizi gerçekleştirirken artık kendi evimizden hiç dışarıya çıkmadan internet yardımı ile tek tuşla oturduğumuz yerden tüm işlemlerimizi kolay ve hızlı bir şekilde halledebilmekteyiz. Ayrıca trafik muayene randevu işlemini de internet online olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik Kanunu’nun 34. maddesi gereğince kanuni açıdan araç muayenesi yasal olarak yaptırılması zorunlu bir olaydır. Trafiğe çıkmakta olan seyir halindeki her türlü motorlu veya motorsuz araçların bakımlarının düzenli bir şekilde aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Araçlara muayene yapılmasının en büyük nedeni olası kaza durumlarında hem aracın, hem araç içerisinde bulunmakta olan insanların hem de karşı taraftaki diğer taraftaki insanların can güvenliğinin korunmasıdır. Trafik muayenelerini aksatmadan gününde yaptırmak gerekmektedir. Trafik muayenelerini yaptırabilmek için mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda trafik muayene randevu alma işleminin nasıl yapılacağı konusunda tüm detaylı bilgilere ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Trafik Muayene Randevu İşlem Nasıl Yapılır?

 

Trafik muayene randevu alma işlemlerinizi Tüvtürk’ün resmi internet sayfası üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tüvtürk’ün resmi internet sayfasına erişim sağlayabilmeniz için yazının devamında paylaşmış olduğumuz bağlantı linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan yeni ekranda aracınızın plaka numarasını ve aracınızı muayene yaptıracağınız ili seçmeniz gerekmektedir. İstenilen bilgileri girdikten sonra devam butonuna tıklayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Randevu alırken hangi tür araç için muayene randevusu alacağınızı ve ne tür bir hizmet almak istediğinizi sayfa üzerinden seçerek randevu tarihi ve saatini belirtmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerle randevu işleminizi kolayca tamamlayarak randevu tarihi geldiğinde aracınızla muayene istasyonuna gitmeniz yeterli olacaktır.

Trafik Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK