Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Trafik Para Cezası Sorgulama

Trafik Para Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafiğe çıkan tüm yolcu, yaya ve sürücülerin uyması gereken belirli başlı trafik kuralları bulunmaktadır. Devlet tarafından kanunla sabit hale getirilen trafik kuralları ihlal edildiği taktirde kaza riskleri, can ve mal kaybı yaşanabildiği için belirli cezalar ile trafik kuralları ihlalleri caydırıcı hale getirilmeye çalışılmaktadır. Trafiğin her alanını düzenleyen belirli kurallar trafik kuralları içerisinde yer almaktadır. Caydırıcı olması için yüklü miktarlarda kesilen idari para cezaları zamanında ödenmediğinde belirli bir faiz işlemektedir. Faiz ödemek zorunda kalmamak için belirtilen tarihte ödenmesi önemlidir. Online işlemler arasında yer alan trafik para cezası sorgulama işlemi ile ücretsiz, birkaç dakika içinde ceza bilgilerine ulaşmak mümkündür.

Trafik Para Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden yapılan trafik para cezası sorgulama işlemini gerçekleştirmek için 2 farklı yol bulunmaktadır.

  • Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Sitesinden Trafik Cezası Sorgulama
 

Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesinden online trafik cezası sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Kısa sürede ve ücretsiz yapılan bu işlemi yapmak için sayfada yer alan, sorgulama için ayrılan bölüme giriş yapılmalıdır. Açılan sayfada plakaya ilişkin özel bilgileri doğru ve eksiksiz doldurarak sorgulama işlemi yapılmaktadır. Bu formda özel plaka durumu da belirtilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Trafik Para Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

  • Emniyet Genel Müdürlüğü Sitesinden Trafik Para Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden trafik para cezası sorgulama işlemine başlamak için önce kimlik doğrulaması istenmektedir. Bu nedenle sorgulama sayfasında açılan formdaki isim soy isim, doğum yılı, TC kimlik no bilgileri doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. Kimlik doğrulamasının ardından ceza ile ilgili bütün bilgilere ulaşabileceğiniz sayfa açılacaktır. Sayfada açılan ceza sınıfları seçeneğinden kişi kendine uygun olanı seçmeye dikkat etmelidir.

EGM Trafik Para Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK