Ana sayfa Plaka Sorgulamaları Trafik Plaka Sorgulama

Trafik Plaka Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde her evde en az bir araç bulunmakta nerede ise. Durum böyleyken ikinci el araç alışverişi de son derece hızla devam etmektedir. Ancak araç alacak olan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta araç ile ilgili yasal bir problemin olup olmadığını anlamaktır.

Satıcıya sorulduğunda yuvarlak cevaplar alınacağı kesindir. Bu durumda da kesin ve net bilgi verebilecek, yasal dayanağı olan bir merkezden bilgi almak alıcının en doğal hakkıdır. Bu bilgi kaynağı yasal merci elbette devletin ta kendisi ya da devlete çalışan ve devlet gözetiminde işleyen kurumlar ola-bilir. Trafik konusunda bunların başında da Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi gelmektedir.

Bir araç ile ilgili olarak kaza geçmişi, sigorta bilgileri, kaza yaptıysa parça değişimi, ne tür parçaların neler ile değiştiği, poliçesinin geçerlilik süresi gibi pek çok bilgi ancak bu kayıtları tutan kurum tarafından yani Sigorta Bilgi Merkezi-sbm’nden alınabilir. Bunun da en yaygın yolu SMSlerdir.

 

Tüm operatörlerden 5664’e atılacak bir sms ile trafik plaka sorgulama bilgilerine ulaşmak oldukça kolaydır. Tek yapılması gereken TRAFİK yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra plakayı arada boşluk olmaksızın mesaja eklemektir. Gelecek olan mesaj araca ait bir borcun olup olmadığını en net şekli ile alıcıya ya da araç sahibine yansıtılacaktır. Elbette bu işlem için bütün operatörlerde geçerli olan 7 TL karşılığında….

Trafik Plaka Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK