Ana sayfa Trafik Trafik Poliçe Sorgulama

Trafik Poliçe Sorgulama

0
PAYLAŞ

Trafiğe çıkartılan araçların muayenesinin ve trafik sigortasının mutlaka kanunen zorunlu olarak yaptırılması gerekmektedir. Trafik sigortası veya muayene işlemlerinden herhangi birini yaptırmayan sürücüler aracı trafiğe çıkartamazlar. Bu nedenden dolayı araçların sigorta ve muayeneleri sürekli olarak kontrol edilmelidir. Bunları sorgulamak ve kontrol edebilme işlemi online olarak internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Trafik poliçe sorgulama işleminin internet üzerinden yapabilme kolaylığı vatandaşlarımıza sunulan olanaklardandır. Tüm bu online işlemler ile araç sahipleri trafik poliçeleri ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve mevcut poliçelerinin başlangıç ve bitiş tarihlerini internet üzerinden diledikleri zaman rahat bir şekilde takip edebilir. Trafik poliçe sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için iki ayrı sistem bulunmaktadır. Bu sorgulama sistemlerinden biri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesi, diğeri ise E-Devlet sistemidir. Bu yazımızdan her iki sistem üzerinden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek için bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E devlet sistemi üzerinden trafik poliçe sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak bir E-Devlet şifreniz olması gerekmektedir. E-Devlet şifresi olmayan kişiler en yakın PTT merkezinden 2 TL karşılığında şifreye sahip olabilmektedir. Şifrenizi temin ettikten sonra yazının sonunda verilen linke tıklayarak açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula seçeneğine basmanız gerekmektedir. Çıkan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde yazdıktan sonra sisteme giriş sağlayarak trafik poliçe sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden trafik poliçesi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızda verilmekte bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bu sistem ile 3 farklı şekilde trafik poliçe sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk seçenek olarak plaka ve T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapabilmek için sorgulama yapacağınız aracın plaka numarası ve kendi T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. İkinci seçenek olarak plaka ve vergi kimlik numarası ile sorgu işleminizi gerçekleştirebilmek için aracın plakası ve vergi kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Üçüncü ve son seçenek olarak sigorta bilgileri ile sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için sigorta şirketi, acente numarası, poliçe numarası ve yenileme numaraları girmeniz gerekmektedir. Bu 3 seçenekten birini seçtikten sonra aşağı tarafta bulunmakta olan ara butonuna tıklayarak trafik poliçesi sorgulama işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde online olarak internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK